Tomasz Kot debiutuje jako lektor audiobooków. Przeczytał „Lesia” Joanny Chmielewskiej i wcielił się w tytułowego bohatera w spocie reklamowym

7 grudnia 2020

Tomasz Kot próbuje nowych doświadczeń. Aktor znany z takich filmów, jak „Skazany na bluesa”, „Bogowie” czy „Zimna wojna”, po raz pierwszy został lektorem audiobooka. Swym głosem zinterpretował sensacyjno-humorystyczną powieść „Lesio” Joanny Chmielewskiej, a także wcielił się w głównego bohatera książki w zabawnym spocie reklamowym.

Choć trudno w to uwierzyć, mając na uwadze bogate doświadczenie aktorskie Tomasza Kota, to pierwszy przeczytany w całości audiobook w jego karierze. Wcześniej wraz z wieloma innymi artystami brał jedynie udział w realizacji superprodukcji audio „Ojciec chrzestny”.

„Debiut w wieku 43 lat jest niezwykłym doświadczeniem. Starałem się najlepiej jak potrafię i zaszczycony jestem, że mój głos w audiobookowym garniturze połączył się z 'Lesiem’ Joanny Chmielewskiej! Był to dla mnie sprawdzian i rodzaj ćwiczenia nowej organizacji własnej uważności. Przystępowałem do pracy pełen obaw, ale po zakończonych nagraniach mogę wyznać, że zakochałem się w tym. Teraz czekam w napięciu na odbiór słuchaczy” – powiedział Tomasz Kot.

„Lesio” w interpretacji aktora to pierwszy z 10 bestsellerów Joanny Chmielewskiej, które w grudniu ukażą się w formie audiobooków w Storytel. Chmielewska przez wiele lat była niezwykle popularną autorką powieści sensacyjnych, kryminalnych, humorystycznych i obyczajowych, które rozeszły się w naszym kraju w ponad sześciu milionach egzemplarzy. Jej twórczość zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Książki pisarki przetłumaczono na co najmniej osiem języków i wydano między innymi na Słowacji, w Rosji i Estonii. Storytel chce przypomnieć starszym czytelnikom i pokazać młodszym, na czym polegał fenomen Chmielewskiej, a cel ten ma osiągnąć właśnie dzięki wspomnianej serii audiobooków.

Na początek słuchacze otrzymali możliwość zapoznania się z postacią zabawnego Lesia Kubajka. Utalentowany, ale nieco roztrzepany architekt miota się pomiędzy swoimi romantycznymi marzeniami a przyziemnym, wciąż rzucającym mu kłody pod nogi życiem. Roztargnienie bezustannie pakuje go w tarapaty. Lesio wymyśla więc genialny jego zdaniem sposób na to, jak się z nich wyrwać. Planując zbrodnię doskonałą, zapomina o tym, że przecież kłopoty to jego specjalność. I tak nieoczekiwany splot wydarzeń wplątuje bohatera w serię tragikomicznych pomyłek.

Postać Lesia oraz niecodzienna historia napisana przez Joannę Chmielewską zainspirowały twórców audiobooka do nakręcenia oryginalnego zwiastuna. W tworzenie dowcipnego scenariusza zaangażował się również sam Tomasz Kot. Autorem i reżyserem spotu jest Jakub Barzak, dyrektor marketingu Storytel. Za produkcję odpowiada dom produkcyjny Don’t Panic Production, a za realizację zdjęć – Maciej Twardowski. Klip możecie obejrzeć poniżej.

Pozostałe tytuły Joanny Chmielewskiej, które ukażą się w formie audiobooków w Storytel:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: słuchowiska