„Wiedźmy” – gra planszowa ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta we wrześniu

26 stycznia 2013


Wydawnictwo Phalanx Games Polska zaplanowało na wrzesień 2013 roku publikację polskiej edycji gry „Świat Dysku: Wiedźmy”, drugiej po „Świat Dysku: Ankh-Morpork” gry planszowej opartej na fantastycznym uniwersum stworzonym przez pisarza Terry’ego Pratchetta.

Autorem obydwu gier jest Martin Wallace, jeden z najwyżej cenionych twórców gier planszowych na świecie. Wydany w 2011 roku „Świat Dysku: Ankh-Morpork” pokochali fani pisarza i gier planszowych na całym świecie ? do tej pory sprzedało się już 50 tysięcy egzemplarzy tej gry, jest ona również jedną z najlepiej sprzedających się gier planszowych w Polsce.

Gra „Świat Dysku: Wiedźmy”, podobnie jak „Świat Dysku: Ankh-Morpork”, zostanie wydana na oficjalnej licencji Terry?ego Pratchetta, autora, którego twórczość jest powszechnie znana i lubiana na całym świecie. Obecnie gra przechodzi ostatnie testy i jest przygotowywana jej produkcja.

Akcja gry toczy się w naznaczonej magią krainie Lancre. Gracze wcielają się w role młodych wiedźm, takich jak Tiffany Obolała czy Petulia Chrząstka, które czytelnicy znają już m.in. z powieści „Kapelusz pełen nieba”. Wiedźmy uczą się magii podczas rozwiązywania licznych problemów, jakie wiążą się z życiem mieszkańców Świata Dysku. Młode i niedoświadczone bohaterki, subtelnie łącząc głowologię, magię (no i czasem niezbędną filiżankę herbaty), będą musiały stanąć na przekór wyzwaniom ? od błahych, jak choroba świnki, aż po tak poważne, jak inwazja elfów. Życie młodej wiedźmy w Lancre potrafi dać w kość, ale gracze będą mogli wspomagać swoje bohaterki całą gamą najciekawszych postaci ze Świata Dysku. Obok Babci Weatherwax, Niani Ogg czy Magrat Garlick, po stronie graczy stanie cała plejada bohaterów zrodzonych w wyobraźni Terry?ego Pratchetta. A gdy sprawy będą się miały na prawdę źle, a młoda wiedźma zacznie zachowywać się jak Czarna Alis, zawsze będzie mogła liczyć na wsparcie koleżanek i herbatę we wspierającym gronie.

„Świat Dysku: Wiedźmy” to gra przygodowa dla całych rodzin i grup przyjaciół (od 1 do 4 osób), którą można rozgrywać zarówno w wariancie rywalizacji, jak i kooperacji. W porównaniu do „Świat Dysku: Ankh-Morpork” relacje między graczami będą nieco bardziej przyjacielskie, oczywiście na tyle, na ile to możliwe w uniwersum Świata Dysku. Sam Terry Pratchett, jak i jego współpracownicy z Discworld Emporium, zadbali o zgodność fabuły gry z fabułą książek ze Świata Dysku, a gra została pięknie zilustrowana przez Petera Dennisa.

Więcej informacji o „Wiedźmach” będzie można znaleźć na fanpage’u gry: http://www.facebook.com/swiatdysku

Tematy: , , , ,

Kategoria: gry