banner ad

Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Chyłka”. Tym razem fabuła oparta będzie na powieści „Kasacja”

10 września 2019


TVN informuje, że ekipa „Chyłki” powróciła na plan. Drugi sezon serialu o niepokornej pani mecenas oparty będzie na powieści „Kasacja” Remigiusza Mroza. Zdjęcia rozpoczęto pod koniec sierpnia w Warszawie. Premiery możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Pierwszy sezon serialu, „Chyłka ? Zaginięcie”, okazał się ogromnym sukcesem. Historia Joanny Chyłki i towarzyszącego jej aplikanta Oryńskiego była najchętniej oglądaną produkcją oryginalną w historii serwisu player.pl. Nie dziwi więc, że zamówiono kontynuację. Tym razem scenariusz napisano na podstawie pierwszego tomu cyklu Remigiusza Mroza. Premierę w serwisie player.pl zaplanowano jeszcze w tym roku. Pierwszy z sześciu nowych odcinków dostępny będzie bezpłatnie, kolejne zostaną udostępnione w tygodniowych odstępach, w ramach płatnej oferty w player+.

Na planie drugiej odsłony serialu pojawił się Remigiusz Mróz. „Nikt nie bumeluje, cała ekipa haruje w pocie czoła, a Magdalena Cielecka sprawuje niepodzielne rządy twardą, Chyłkowską ręką. (Czyli wszystko w normie.) Zdradzić chciałbym wiele, ale mogę powiedzieć tylko tyle, że będzie się działo ? i jest na co czekać!” ? napisał autor na swoim profilu na Facebooku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Remigiusz Mróz (@remigiuszmroz)

My możemy ujawnić nieco więcej. Tym razem prawnicy z kancelarii Żelazny & McVay podejmą się obrony Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał), który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Jego ojciec, bogaty i wpływowy biznesmen, żąda by sprawą zajęła się Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka). U boku pani mecenas stanie jej aplikant, Kordian Oryński (Filip Pławiak). Czy prawnikom uda się przekonać sędziów o niewinności klienta? Kto i dlaczego spróbuje przeszkodzić im w odkryciu prawdy?

„Wróciliśmy na plan 'Chyłki’ z wielką energią i radością, iż będziemy mogli opowiedzieć naszej tak licznej widowni ciąg dalszy losów niesfornej mecenas. Pokażemy jej kolejną sprawę ? obronę oskarżonego o morderstwo, gdzie do końca nie będzie wiadomo czy to sukces Chyłki, czy kolejna klęska. Sporo czasu poświęcimy relacjom damsko-męskim w życiu pani adwokat” ? dodaje Dorota Chamczyk, producentka serialu.

W obsadzie serialu „Chyłka – Kasacja” znaleźli się ponownie Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Jacek Koman, Szymon Bobrowski, Piotr Żurawski, Olga Bołądź, Jerzy Schejbal, Artur Żmijewski i Jakub Gierszał. W drugim sezonie dołączają do nich: Ireneusz Czop, Tomasz Schuchardt, Olgierd Łukaszewicz, Marcin Bosak. Producentem z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym ? Violetta Furmaniuk-Zaorska i Aktiv Media. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy ? Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji jest Agnieszka Knysak-Sandecka.

Powieść „Kasacja” Remigiusza Mroza ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

[am]
źródło: TVN

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film