Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Chyłka”. Tym razem fabuła oparta będzie na powieści „Kasacja”

10 września 2019


TVN informuje, że ekipa „Chyłki” powróciła na plan. Drugi sezon serialu o niepokornej pani mecenas oparty będzie na powieści „Kasacja” Remigiusza Mroza. Zdjęcia rozpoczęto pod koniec sierpnia w Warszawie. Premiery możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Pierwszy sezon serialu, „Chyłka ? Zaginięcie”, okazał się ogromnym sukcesem. Historia Joanny Chyłki i towarzyszącego jej aplikanta Oryńskiego była najchętniej oglądaną produkcją oryginalną w historii serwisu player.pl. Nie dziwi więc, że zamówiono kontynuację. Tym razem scenariusz napisano na podstawie pierwszego tomu cyklu Remigiusza Mroza. Premierę w serwisie player.pl zaplanowano jeszcze w tym roku. Pierwszy z sześciu nowych odcinków dostępny będzie bezpłatnie, kolejne zostaną udostępnione w tygodniowych odstępach, w ramach płatnej oferty w player+.

Na planie drugiej odsłony serialu pojawił się Remigiusz Mróz. „Nikt nie bumeluje, cała ekipa haruje w pocie czoła, a Magdalena Cielecka sprawuje niepodzielne rządy twardą, Chyłkowską ręką. (Czyli wszystko w normie.) Zdradzić chciałbym wiele, ale mogę powiedzieć tylko tyle, że będzie się działo ? i jest na co czekać!” ? napisał autor na swoim profilu na Facebooku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Remigiusz Mróz (@remigiuszmroz)

My możemy ujawnić nieco więcej. Tym razem prawnicy z kancelarii Żelazny & McVay podejmą się obrony Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał), który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Jego ojciec, bogaty i wpływowy biznesmen, żąda by sprawą zajęła się Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka). U boku pani mecenas stanie jej aplikant, Kordian Oryński (Filip Pławiak). Czy prawnikom uda się przekonać sędziów o niewinności klienta? Kto i dlaczego spróbuje przeszkodzić im w odkryciu prawdy?

„Wróciliśmy na plan 'Chyłki’ z wielką energią i radością, iż będziemy mogli opowiedzieć naszej tak licznej widowni ciąg dalszy losów niesfornej mecenas. Pokażemy jej kolejną sprawę ? obronę oskarżonego o morderstwo, gdzie do końca nie będzie wiadomo czy to sukces Chyłki, czy kolejna klęska. Sporo czasu poświęcimy relacjom damsko-męskim w życiu pani adwokat” ? dodaje Dorota Chamczyk, producentka serialu.

W obsadzie serialu „Chyłka – Kasacja” znaleźli się ponownie Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Jacek Koman, Szymon Bobrowski, Piotr Żurawski, Olga Bołądź, Jerzy Schejbal, Artur Żmijewski i Jakub Gierszał. W drugim sezonie dołączają do nich: Ireneusz Czop, Tomasz Schuchardt, Olgierd Łukaszewicz, Marcin Bosak. Producentem z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym ? Violetta Furmaniuk-Zaorska i Aktiv Media. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy ? Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji jest Agnieszka Knysak-Sandecka.

Powieść „Kasacja” Remigiusza Mroza ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

[am]
źródło: TVN

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film