banner ad

Powstanie nowa ekranizacja „Hellboya”. Kto zajmie miejsce Rona Perlmana?

9 maja 2017


Hellboy, a właściwie jego twórca, Mike Mignola, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ogłoszono bowiem plany kolejnej ekranizacji przygód komiksowego bohatera z piekła rodem.

Mignola, autor komiksowej serii, która w Polsce ukazuje się za sprawą wydawnictwa Egmont, obwieścił za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, że rozpoczęto przymiarki do kolejnego filmu z Hellboyem. „Okej, mamy news ? powstanie kolejny film z serii 'Hellboy’!” – napisał.

Okazuje się, że projekt będzie restartem serii, a więc czeka nas zupełnie nowe otwarcie kinowej franczyzy. Taka informacja jest nie bez znaczenia ? od wielu lat liczono bowiem na powstanie filmu „Hellboy 3”, który byłby dopełnieniem poprzednich produkcji wyreżyserowanych przez Guillerma Del Toro z Ronem Perlmanem w roli głównej.

Skoro czeka nas restart, to i bohatera zagra inny aktor. Na temat wcielenia się w Hellboya prowadzone są właśnie rozmowy z Davidem Harbourem (na zdj.), kojarzonym choćby z roli komendanta Jima Hoppera w serialu „Stranger Things”. Za kamerą stanie natomiast Neil Marshall, reżyser filmu „Zejście”, znany również z pracy nad serialami „Westworld”, „Gra o tron” czy „Hannibal”. Obraz, którego roboczy tytuł brzmi „Hellboy: Rise of Blood Queen”, dostanie najprawdopodobniej wysoką kategorię wiekową R (osoby poniżej 17 roku mogą oglądać takie produkcje tylko pod opieką dorosłych). Do napisania scenariusza zaangażowano Andrew Cosby?ego i Christophera Goldena, a pomocą służyć im będzie Mike Mignola.

„Hellboy” to amerykańska seria komiksowa, w której łączą się elementy horroru, fantasy i science-fiction, a mitologiczne podania z popkulturowymi inspiracjami. Głównym bohaterem komiksu jest Hellboy, pół-demon, pół człowiek, który zostaje przywołany z piekła przez Grigorija Rasputina i ma posłużyć nazistom jako broń ostatecznej zagłady ludzkości. Na szczęście bohater zostaje przejęty przez Amerykanów, którzy wcielają go do Biura Badań Paranormalnych i Obrony. Komiks doczekał się kilkunastu albumów serii głównej, a także kilku oddzielnych serii pobocznych.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film