Jest już pierwszy zwiastun serialu kryminalnego na podstawie „Alienisty” Caleba Carra

18 maja 2017


Stacja TNT opublikowała pierwszy zwiastun serialu telewizyjnego realizowanego na podstawie popularnego thrillera psychologicznego Caleba Carra. Zdjęcia do „Alienisty” wciąż kręcone są w Budapeszcie, ale premiery ekranizacji powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Akcja „Alienisty” rozgrywa się w 1896 roku w Nowym Jorku i opowiada o dochodzeniu w sprawie makabrycznych morderstw popełnianych na młodych chłopcach będących męskimi prostytutkami. Z inicjatywy Theodore’a Roosevelta, młodego komisarza policji, którego świat miał poznać za kilka lat jako dwudziestego szóstego prezydenta Stanów Zjednoczonych, powołana zostaje specjalna grupa dochodzeniowa, na czele której staje tytułowy alienista, doktor Laszlo Kreizler, specjalista od analizy osobowości zbrodniarzy (odpowiednik dzisiejszego psychopatologa). Jego partnerem w sprawie jest reporter zajmujący się tematyką kryminalną, John Moore.

W głównych rolach w serialu zobaczymy Daniela Brühla (Dr Laszlo Kreizler), Luke’a Evansa (John Moore) i Dakotę Fanning (Sara Howard). Producentem widowiska jest Cary Joji Fukunaga, filmowiec odpowiadający między innymi za reżyserię pierwszego sezonu serialu „Detektyw” na podstawie scenariusza Nica Pizzolatto. Dla Fukunagi będzie to ponowne wejście w świat przerażających zbrodni, tyle tylko że tym razem w XIX-wiecznym anturażu. Ponadto w składzie producenckim znaleźli się: Erik Roth („Forrest Gump”), Hossein Amini („Drive”) i E. Max Frye („Foxcatcher”). Reżyserią zajął się natomiast Jakob Verbruggen, znany z pracy przy serialach „House of Cards” i „Black Mirror”.

Autor powieści, Caleb Carr, pracuje aktualnie nad dwiema nowymi książkami wchodzącymi w skład cyklu. Jedna ma być kontynuacją „Alienisty” i przedstawiać wydarzenia rozgrywające się dwadzieścia lat później, a druga prequelem opowiadającym o wcześniejszych losach Kreizlera.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu „Alienista”:

[mw,am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film