Amazon zrealizuje serial na podstawie „Ostatniego z wielkich” F. Scotta Fitzgeralda

17 grudnia 2015

ekranizacja-ostatni-z-wielkich
Amazon zamówił odcinek pilotażowy serialu na podstawie nieukończonej powieści F. Scotta Fitzgeralda „Ostatni z wielkich”. Zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec lutego 2016 roku.

Wydana w rok po śmierci pisarza powieść rozgrywa się w złotej erze Hollywood i opowiada o dochodzeniu do sukcesu charyzmatycznego producenta filmowego Monroe Stahra. Inspiracją do stworzenia postaci był dla Fitzgeralda Irving Thalberg, dziś już nieco zapomniany producent i dyrektor wytwórni filmowych, dzięki któremu na ekrany trafiły m.in. filmy braci Marx czy Ericha von Stroheima.

Za reżyserię i scenariusz serialu ma odpowiadać Billy Ray, scenarzysta takich filmów, jak „Igrzyska śmierci”, „Kapitan Philips” czy „Sekret w ich oczach”. W obsadzie zobaczymy Kelseya Grammera („Zdrówko”), Matta Bomera („American Horror Story”) i Rosemarie DeWitt („Poltergeist”). Nie wiadomo jeszcze, z ilu odcinków będzie składać się serial. Pilot, do którego zdjęcia powstaną w lutym, ma trwać godzinę.

Serial Amazona będzie drugą ekranizacją powieści Fitzgeralda. W 1976 roku „Ostatni z wielkich” doczekał się kinowej adaptacji w reżyserii Elia Kazana. W rolę Monroe Stara w filmie tym wcielił się Robert De Niro (na zdj.). Towarzyszyli mu Tony Curtis, Robert Mitchum, Jeanne Moresu, Jack Nicholson, Donald Pleasence i Anjelica Huston.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film