John Green ujawnił pierwsze, szczątkowe informacje o powieści, nad którą pracuje

5 kwietnia 2016

info-nowa-ksiazka-greena
Podczas sesji pytań i odpowiedzi przeprowadzonej za pomocą Snapchata John Green ujawnił pierwsze, na razie bardzo mgliste informacje na temat nowej powieści, nad którą pracuje.

Autor zdradził, że jego nowa książka rozgrywać się będzie wokół White River. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o rzekę przepływającą przez rodzinne miasto Greena, Indianapolis, co potwierdził jeden z kolejnych wpisów na Twitterze. Jedna z fanek zapytała, czy nie mógłby nazwać któregoś z bohaterów nowej książki imieniem Avery. Po chwili wahania pisarz odpowiedział, że to całkiem niezły pomysł, więc możecie spodziewać się, że na kartach książki napotkacie kogoś takiego.

Choć informacje przekazywane przez Greena są bardzo szczątkowe, dają milionom jego miłośników nadzieje, że prace nad nową powieścią, które trwają już co najmniej od września minionego roku, posuwają się powoli do przodu. Autor zaznacza jednak, że książka na pewno nie ukaże się w 2016 roku. Jednym z powodów jest mnogość projektów, w jakie zaangażował się Green. Aktualnie zajmuje się m.in. produkcją filmu o drużynie piłkarskiej AFC Wimbledon, którą sponsoruje.

Ostatnia powieść autora to bestseller „Gwiazd naszych wina” z 2012 roku. Książka doczekała się ekranizacji z Shailene Woodley i Anselem Elgortem w rolach głównych.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy