banner ad

Przedpremierowe spotkanie poświęcone powieści „Idź, postaw wartownika” Harper Lee dziś w Empiku

3 listopada 2015

idz-postaw-wartownika-empik
We wtorek 3 listopada ? na dzień przed pojawieniem się tytułu w polskich księgarniach ? w Empik Junior w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone nowej książce Harper Lee zatytułowanej „Idź, postaw wartownika”.

Z okazji największego powrotu literackiego XXI wieku wydawnictwo Filia przygotowało wiele atrakcji dla czytelników, którzy odwiedzą warszawski Empik Junior. Podczas przedpremierowego spotkania Anna Dziewit-Meller ? polska ambasadorka tytułu ? opowie m.in. o powodach olbrzymiej popularności Harper Lee za granicą oraz wytłumaczy fenomen długo wyczekiwanej powieści autorki „Zabić drozda”.

Drugim gościem specjalnym wydarzenia będzie aktorka Karolina Gruszka, która odczyta fragmenty powieści „Idź, postaw wartownika”. W salonie Empik Junior będzie też można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnie przygotowanym tle z ramką do Instagrama oraz dostać torbę zaprojektowaną dla miłośników pisarki.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 listopada o godzinie 18:00 w salonie Empik Junior w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 104/122. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Akcja drugiej powieści Harper Lee rozgrywa się w dwadzieścia lat po „Zabić drozda”. Narratorką jest dorosła już Skaut Finch, która powraca z Nowego Jorku do rodzinnego Maycomb, aby odwiedzić swojego starzejącego się ojca, Atticusa. Powrót do domu jest dla Skaut przykrym doświadczeniem ? odkrywa bolesną prawdę o swoich krewnych, najbliższych i mieszkańcach rodzinnego miasta. „Idź, postaw wartownika” to studium wewnętrznych przeżyć młodej kobiety, wkraczającej w dorosłe życie w czasach trudnych, ale i niezbędnych przemian. To także coś więcej ? opowieść o Stanach Zjednoczonych okresu politycznego i społecznego zamętu. Czarnoskórzy mieszkańcy walczą o prawa obywatelskie w czasie wszechobecnej nietolerancji. Obraz amerykańskiego społeczeństwa, przemian kulturowych, problem rasizmu i bohaterowie to elementy, które ściśle łączą „Idź, postaw wartownika” z „Zabić drozda”.

Podczas przedpremierowego spotkania książkę będzie można nabyć w dwóch wariantach kolorystycznych: z okładkami ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

fot. Wydawnictwo Filia

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia