Moja terapia

Scenariusz: Sławomir Gołaszewski, Szaweł Płóciennik
Rysunki: Szaweł Płóciennik
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Centrala
Rok wydania: październik 2012
Tytuł oryginału: Moja Terapia
Rok wydania oryginału: 2012
Oprawa: miękka
Format: 155 x 230 mm
Liczba stron: 56
ISBN 978-83-934751-4-8

Kup komiks na stronie wydawnictwa

Opis:

Jeżeli jest jakiś pomost, który łączy światy kultury alternatywnej ? ten dzisiejszy, i te sprzed dekad ? punkowy, hippisowski, Clashowski, Greatful Deadowski, świat Grotowskiego? Jeżeli taki most się buduje, to Moja terapia jest jego filarem i zarazem kamieniem węgielnym.
Robert Brylewski

Odjazdowy komiks ? z tych, które czyta się jednym tchem. Jakże aktualne dzisiaj wydaje się przesłanie Kazimierza Dąbrowskiego o potrzebie pozytywnej dezintegracji, pozwalającej odradzać się zgnębionej psychice ludzkiej na wyższych poziomach integracji? Dezintegracja jest pozytywna?
dr Konrad Januszek

Sławomir Gołaszewski (scenariusz) to postać kultowa i niezwykle zasłużona dla polskiej kultury alternatywnej. Z wykształcenia filozof specjalizujący się w filozofii kultury. Zaangażowany w wiele działań twórczych. Współpracował z Teatrem Źródeł Jerzego Grotowskiego, współtworzył muzykę dla Teatru Adekwatnego. W latach 80. XX wieku związał się z muzyczną sceną undergroundową, współpracując z zespołami tej miary, co Kultura, Izrael i Armia. Autor tekstów. Był producentem legendarnej dziś składanki Fala 1984, prezentującej dokonania ówczesnych młodych gniewnych.
Nieocenione są jego zasługi dla polskiej sceny reggae, którą promował jako dziennikarz prasy i radia (na falach Polskiego Radia gościł z audycją ?Pieśni Wędrowców?). Autor wielu książek poświęconych temu gatunkowi muzyki (Reggae Rastafari, Muzyka Drogi, Reggae Katalog, Dapspolski ? Regementarz). Znawca muzyki etnicznej i world music, o której publikuje felietony i recenzje. Twórca psychodelicznego projektu Asunta. Pozostaje twórczo aktywny do dziś, działając jako producent i performer pod pseudonimem Audiomara.

Szaweł Płóciennik (rysunek & scenariusz) ? rysownik komiksowy, autor noweli graficznej Sprane dżinsy i sztama (komiksu wydanego w 2010 roku, stworzonego wspólnie z ojcem Jarosławem); twórca serii: ?Póka Zoo?, ?Pakiernia?, ?Gabriel Alfons?; redaktor naczelny magazynu ?Hardkorporacja?; muzyk, wokalista zespołów Żelazna Brama i Apacze z wolnej woli.