Ute Lemper wydaje album z piosenkami do tekstów Paula Coelho

27 listopada 2015

ute-lemper-spiewa-coelho
W lutym 2016 roku niemiecka śpiewaczka Ute Lemper wyda album „The 9 Secrets”, będący owocem współpracy z jednym z najpopularniejszych pisarzy na świecie, Paulem Coelho.

Zapowiadana płyta składa się z cyklu utworów skomponowanych i zaśpiewanych przez Ute Lemper do słów pochodzących z książki Coelho „Rękopis znaleziony w Akce”, która ukazała się w 2012 roku (polski przekład zapowiedziany jest na przyszły rok). „Czytałam piękną książkę Paula podczas tournee po Australii pod koniec lata 2013 roku i spowiła mnie powłoka spokoju. To dar dla świata i jeśli tylko mogę go choć trochę wzmocnić w tym trzecim wymiarze muzycznego kontekstu, jestem dozgonnie wdzięczna” ? powiedziała artystka. Z kolei pisarz, długoletni fan muzyki Lemper, skomentował wspólny projekt w następujący sposób: „Muzyka jest perfekcyjną kombinacją dla słów ? to perfekcyjne małżeństwo. Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do rozwodu!”.

Na albumie znajdzie się dwanaście utworów, w tym dwa z udziałem Coelho. Nie wiadomo jednak, czy pisarz będzie śpiewał, czy jedynie recytował swoje teksty. Płytę nagrano i wyprodukowano w Nowym Jorku, a artystce towarzyszył międzynarodowy skład wybitnych muzyków, w tym: Gil Goldstein (akordeon), Jamshied Sharifi (flet pasterski, perkusjonalia), obaj odpowiedzialni za aranżacje instrumentów strunowych, a do tego wirtuozi bliskowschodnich instrumentów: Dafer Tawil (kanun, ney, perkusjonalia), Henri Angel (orpharion, kitara, rebec), Idriss Angel (zarb, cytra, udu) i Mavrothi Kontanis (oud) oraz zespół Ute’s New York w składzie: John Benthal (gitara), Henry Hey i Clifford Carter (pianino i klawisze), Todd Turkisher (perkusja) i Steve Millhouse (bas).

Ute Lemper wydała ponad 30 albumów, nagrywała również muzykę do filmów (m.in. „Magia w blasku księżyca” Woody?ego Allena) i spektakli teatralnych. Za album „Paris Days, Berlin Nights” została nominowana do nagrody Grammy. Koncertowała na całym świecie. Brała również udział w wielu projektach muzycznych związanych z literaturą, śpiewała m.in. poezję Pabla Nerudy, Paula Celana i Charlesa Bukowskiego.

Poniżej możecie wysłuchać fragmentów utworów, jakie znajdą się na płycie „The 9 Secrets”. Album ukaże się 12 lutego 2016 roku nakładem wytwórni Steinway & Sons.

[aw]
fot. Ute Lemper/Instagram
źródło: Broadway World

Tematy: , , , ,

Kategoria: muzyka