Czarny Piątek coraz popularniejszy w Polsce. Zobacz, jakie zniżki przygotowały na dzisiaj księgarnie

27 listopada 2015

czarny-piatek-ksiazki
Kolejny zwyczaj ze Stanów Zjednoczonych coraz lepiej przyjmuje się w Polsce. W odróżnieniu od Halloween czy Walentynek, tym razem malkontentów będzie jednak zdecydowanie mniej. Czarny Piątek to bowiem okazja, aby skorzystać z licznych promocji oferowanych przez sprzedawców. Nas najbardziej zainteresowały księgarnie.

Czarny Piątek uważa się za początek sezonu zakupów świątecznych. Obchodzi się go dzień po Święcie Dziękczynienia. W tym roku przypada on na 27 listopada. Sklepy otwierane są wówczas w dodatkowych godzinach, a czasem nawet przez całą dobę, oferując klientom atrakcyjne zniżki.

Nazwa Czarny Piątek pochodzi od terminu używanego w Filadelfii na określenie wyjątkowo dużego i uciążliwego ruchu pieszych i pojazdów, jaki zwykle jest zmorą Amerykanów dzień po Święcie Dziękczynienia. Teraz takie tłumy można spotkać w tamtejszych sklepach. Czy u nas będzie podobnie? Czas pokaże. W ostatnich latach sklepy coraz śmielej włączają się w obchody tego swoistego święta zakupów.

O wielbicielach książek nie zapomniały dwie największe sieci księgarskie w Polsce. Tylko w piątek 27 listopada Matras oferuje 30% rabatu na cały towar w księgarniach stacjonarnych i 35% rabatu na matras.pl. Z kolei Empik.com na cały weekend przygotował promocję: druga książka za 50% ceny. Rękę na pulsie trzyma także Taniaksiazka.pl, oferując do północy nowości i bestsellery z 35% rabatem. Z kolei Ravelo.pl zaprasza na Weekend Szalonych Promocji, w ramach którego rabat na książki ma sięgać aż 82% (takich pozycji jest oczywiście niewiele, ale już obniżek rzędu 40% znajdziemy całkiem sporo). Miłośnicy komiksu powinni z pewnością zajrzeć do sklep.gildia.pl, gdzie znajdą wiele tytułów w cenach niższych nawet do 50%.

Dla tych, którzy preferują audiobooki, Audioteka.pl przygotowała obniżkę do 70% na 1500 tytułów dostępnych w ofercie sklepu. Natomiast osoby czytające książki elektroniczne powinny zajrzeć na Woblink.com, gdzie znajdą blisko 150 tytułów po 12,90 zł. Ebookpoint.pl oferuje tysiące pozycji w promocji 3 w cenie 2. Publio.pl sprzedaje w tym dniu książki wydawnictwa Czarna Owca z rabatem 50%, a Virtualo.pl pozycje z katalogu wydawnictwa Czarne taniej o 25%, 40% i 50%.

Czarny Piątek to początek atrakcji zakupowych, jakie czekają nas w najbliższych dniach. 30 listopada wypada Cyperponiedziałek. Zaś 1 grudnia, we wtorek, przypada Dzień Darmowej Dostawy, który będzie obchodzony w Polsce po raz szósty.

[am]
fot. Richard Sebastian/EdTech/VCCS

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy