Zbiór opowiadań i powieść Lauren Groff zapowiedziane na 2018 i 2019 rok

30 października 2017


Powieścią „Fatum i furia” amerykańska pisarka Lauren Groff wywołała w 2015 roku niemałe zamieszanie na rynku książki. Udało jej się zdobyć nominacje do National Book Award i National Book Circle Award, a prezydent USA Barack Obama wskazał powieść jako swoją ulubioną lekturę roku. Czytelnicy z niecierpliwością oczekiwali zatem na kolejne dokonania autorki. I wreszcie pojawiły się pierwsze informacje na ten temat. Na najbliższe dwa lata Lauren Groff zapowiada dwie książki ? zbiór opowiadań oraz nową powieść.

W czerwcu 2018 ukaże się zbiór opowiadań pisarki zatytułowany „Floryda”. Tytuł nie jest przypadkowy. Groff przeniosła się ponad dziesięć lat temu na Florydę i to właśnie ten stan znajdzie się w centrum grawitacyjnym wszystkich utworów zebranych w tej książce ? jego krajobraz, klimat, historia i stan umysłu. Jak zapowiada wydawca, w rozgrywających się na przestrzeni dziesięcioleci, a nawet wieków, opowiadaniach Lauren Groff zabierze czytelników do świata, w którym burze, węże i leje krasowe czają się na skraju codziennego życia, ale większe zagrożenie i zagadkę stanowi ludzka, emocjonalna i psychologiczna natura.

„Opowieści zawarte w tomie 'Floryda’ są wspaniałe ? to jedne z najlepszych rzeczy, jakie przeczytałem od dekady, kiedy to nabyłem debiutancką powieść Lauren” ? komentuje brytyjski wydawca książki, Jason Arthur. „Naprawdę jestem pod wrażeniem 'Florydy’. Pochłonąłem ją na jednym posiedzeniu. Nieczęsto pisarze są lepsi przy każdej następnej książce, ale w przypadku Lauren niewątpliwie ma to miejsce”.

To jednak nie wszystko. Wiadomo już, że Groff pracuje też nad nową powieścią. Książka nie ma jeszcze tytułu, ale zgodnie z umową zawartą z wydawcą ma trafić do księgarń w 2019 roku.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy