banner ad

Posiadają największą na świecie prywatną kolekcję różdżek z Harry?ego Pottera

1 kwietnia 2016

rozdzki-harryego-1
Para z Colorado (USA), Tiffany Nicole i jej mąż, posiada największą prywatną kolekcję replik różdżek ze świata Harry’ego Pottera. Pasją do książek J.K. Rowling i filmów na ich podstawie potrafią także zarazić swoje dzieci.

Zbieranie różdżek zaczęło się w 2013 roku, kiedy to mąż zakupił na Boże Narodzenie pierwszą z replik. Drugą ? Czarną Różdżkę ? nabył i wysłał do domu w zeszłym roku. Miała być prezentem z okazji rocznicy ślubu, którą musieli spędzić osobno z powodu szkolenia, na jakie został wysłany z pracy.

„Nagle oboje po prostu zaczęliśmy tu i tam kupować różdżki, a jednej nocy usiedliśmy i spisaliśmy wszystkie repliki, które są możliwe do kupienia, i rozrysowaliśmy schemat, jak chcemy wystawić naszą kolekcję w domu” – mówi Tiffany Nicole. Efekty możecie podziwiać na załączonych zdjęciach.

rozdzki-harryego-2

Według wiedzy Tiffany są oni jedynymi w USA i drugimi po Brytyjczyku Richardzie Huttonie prywatnymi posiadaczami wszystkich różdżek (komplety mają też dwa studia filmowe ? w USA i Londynie). Łącznie replik jest 65. Kolekcja kosztowała ich około 4 tysiące dolarów.

Małżeństwo z Colorado od lat pasjonuje się magicznym światem z książek J.K. Rowling i filmami, jakie na ich podstawie zrealizowano. „Seria o Harrym Potterze jest bardzo inspirująca. Nie tylko wpłynęła na nasze życie, ale możemy też obserwować, jak ta miłość rośnie w naszych dzieciach. Oczywiście to niesamowita historia, ale dla nas to jeszcze coś więcej” – wyjaśnia Tiffany.

rozdzki-harryego-3

Trudno się dziwić, że dzieci przejmują pasję po rodzicach, biorąc pod uwagę, jak kreatywnie małżeństwo podchodzi do tego zadania. Niedawno Tiffany ze swoim mężem stworzyła dla najmłodszego synka (który na drugie ma Severus) pokój dziecięcy rodem ze świata Harry’ego Pottera.

rozdzki-pokoj-harryego-1

Historie mogą mieć ogromny wpływ na wyobraźnię dzieci. Stąd w pokoju znajdują się zdjęcia i grafiki nawiązujące do książek i filmów, cytaty, miotła i wiele innych przedmiotów związanych z magicznym światem J.K. Rowling, jak kufer z Hogwartu, Tiara Przydziału, Mapa Huncwotów. Robią też dzieciom urodziny tematyczne i prezenty świąteczne związane z Harrym Potterem.

rozdzki-pokoj-harryego-2

A oto posiadacz drugiej kompletnej kolekcji replik różdżek, Richard Hutton:

rozdzki-harryego-4

[aw]
źródło: Buzzfeed

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy