7 najdziwniejszych gadżetów inspirowanych twórczością H. P. Lovecrafta, jakie kupicie w Internecie

14 września 2013

7 gadżetów dot. Lovecrafta
Większość swego niezbyt długiego życia Howard Philip Lovecraft spędził w ubóstwie, znany jedynie wąskiemu gronu oddanych fanów, jednak wpływ, jaki jego twórczość wywarła na gatunek literatury grozy jest nieprzeceniony. Na spuściźnie Lovecrafta wyrośli tak wybitni współcześni autorzy jak Stephen King, Clive Barker, Neil Gaiman czy Alan Moore. Obecnie, mitologia Cthulhu, której zmarły prze 76 laty Lovecraft był twórcą, cieszy się wśród miłośników horroru swoistym kultem. Rokrocznie na rynku ukazuje się niezliczona ilość koszulek, kubków i wszelkiej maści gadżetów odwołujących się do utworów pisarza, przynosząc producentom niemałe profity. O fenomenie Lovecrafta niech świadczy fakt, że są to często produkty, jakich nie spodziewalibyście się dostać w tzw. normalnych sklepach. Poniżej zebraliśmy dla was 7 najdziwniejszych, najbardziej absurdalnych i niecodziennych gadżetów dla wyznawców Cthulhu, jakie możecie kupić w Internecie.

Cthulhu-bikini

1. Brazylijski kostium bikini z motywem z „Necronomiconu”
Sprowadź nieco mroku na plażę. To seksownie skrojone, brazylijskie bikini przyozdobiono w motyw nawiązujący do „Necronomiconu”, oprawionej w ludzką skórę fikcyjnej księgi umarłych napisanej pod wpływem chorych wizji przez szalonego araba Abdula al-Hazareda. Jak zachwala producent, firma Bloodlust Productions, bikini jest bardzo wygodne i świetnie dopasowuje się do ciała. Ponoć idealnie nadaje się do szybkiego zjeżdżania na wodnych zjeżdżalniach. Wprost w niezmierzone głębiny oceanu. Koszt? Ręcznie robione bikini może być twoje za jedyne 100 dolarów.

miętusy Cthulhu

2. Miętusy Cthulhu
Firma Accoutrements podejrzewa, że najbardziej znane bóstwo spośród Wielkich Przedwiecznych może mieć nieświeży oddech. „Możliwe, że gdyby tylko posiadało puszkę tych miętusów mogłoby przejawiać trochę bardziej pozytywne nastawienie?” – czytamy w opisie produktu. Paczka około stu cukierków kosztuje aktualnie na Amazonie jedynie 10 centów 3,70 dolara.

Cthulhu-dildo

3. Dildo Cthulhu
Mityczne macki z najciemniejszych głębin tym razem wynurzają się, aby dostarczyć ci nieziemskich rozkoszy. Wszystkie z tych erotycznych zabawek są ręcznie wykonane z utwardzanego platyną, bezpiecznego silikonu. Producent posiada w ofercie różne wielkości i kształty pradawnych bóstw. Możesz dla przykładu sprawić sobie 28-centymetrowego Cthulhu z dodatkową macką pobudzającą albo małego, 14-centymetrowego różowiutkiego Gathana, gotowego eksplorować każdy zakamarek i szczelinę twego ciała. Przyjemność ta kosztuje od 60 do 150 dolarów.

Cthulhu-usb

4. USB z wijąca się macką Cthulhu
Wystarczy podłączyć gadżet do portu USB, a twój komputer wypełni się pradawnym złem. W rzeczywistości przedmiot ten nie zawiera żadnych danych. Kiedy jednak podłączysz mackę do USB, zacznie się ona poruszać, jakby jedno z pradawnych bóstw próbowało uciec z twojego laptopa. Cudo to może być twoje za jedyne 26 dolarów. Uwaga! Poruszająca się macka może zainteresować twojego kota.

Cthulhu-perfumy

5. Perfumy inspirowane twórczością Lovecrafta i mitologią Cthulhu
To nie jest jeden zapach, ale cała kolekcja perfum sprzedawanych w gustownych aptekarskich buteleczkach. Dzięki Black Phoenix Alchemy Lab będziemy pachnieć niczym Wielcy Przedwieczni. Znajdziemy tu zapach boga chaosu Azathotha (mieszanka nieprzeniknionych ciemności i palącego od jasności szaleństwa, czyli mandarynka, szafran, wetiweria, czarny bursztyn i drewno cedrowe) czy samego Cthulhu (pełzający, oślizgły zapach wodorostów, roślin oceanicznych i ciemnych niezgłębionych wód). To jednak nie wszystko! Będziemy także mogli skropić wnętrza naszych domów zapachami, jakie unosiły się w murach Uniwersytetu Miskatonic (zapach irlandzkiej kawy, zakurzonych ksiąg i polerowanych, dębowych korytarzy) czy w zatopionym R’lyeh (zapach piekielnie ciemnej wody i wiecznego zła spoczywającego pod falami). 5-mililitrowa buteleczka olejków eterycznych kosztuje 15 dolarów.

Cthulhu-pluszak

6. Twój pierwszy Cthulhu-pluszak
Jak przekonuje producent zabawki, Cthulhu uwielbia dzieci i ich niewinne dusze. Ponieważ jednak jego wygląd może być odpychający dla małych wyznawców, przygotowano miękkie i przytulne pluszaki, będące ucieleśnieniem Kapłana Przedwiecznych, kiedy był jeszcze maleństwem. Cena zabawki to niecałe 14 dolarów.

Cthulhu-czapka

7. Wełniana czapka Cthulhu
W sam raz na trzaskający mróz. Ręcznie wykonywane, stylowe czapki wełniane, dzięki którym najsroższe zimy przestaną być groźne. Nakrycie wykonane jest z delikatnej wełny, dzięki czemu nic nie będzie was swędzieć ani podrażniać skóry. Trzeba jednak liczyć się z tym, że Cthulhu powoli i systematycznie wyssie waszą duszę. I to za jedyne 25 dolarów (są też czapki za 30 dolarów).

Znacie inne niecodzienne gadżety związane z twórczością Lovecrafta, które można zakupić w Internecie? Koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzach!

Opracowanie: Artur Maszota

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: zestawienia