banner ad

7 książek, które każdy powinien przeczytać według Deana Koontza

8 lutego 2016

7-ksiazek-poleca-koontz
Na prośbę klubu książki działającego przy gazecie „OC Register” w hrabstwie Orange (Kalifornia) Dean Koontz przygotował zestawienie 7 książek, które jego zdaniem każdy powinien przeczytać.

Jesteście ciekawi, jakie lektury poleca autor „Złego miejsca” i „Odda Thomasa”? Oto te tytuły wraz z krótkim komentarzem pisarza:

1. Paul Johnson „Intelektualiści”

Brytyjski historyk opowiada przerażające i złowieszczo-zabawne historie o osobistym życiu wielu znanych intelektualistów, dowodząc, że te osoby nigdy nie powinny znajdować się na wysokich stanowiskach.

2. Charles Dickens „Opowieść o dwóch miastach”

Niezwykle wciągająca opowieść, która porusza temat ludzkich ofiar, gdy złe idee i zawiść pobudzają szaleństwo tłumów.

3. Ray Bradbury „Jakiś potwór tu nadchodzi”

Małe stylistyczne arcydzieło, pełne radości sławienie ludzkiego ducha i języka angielskiego.

4. Da Chen „The Colors of the Mountain” i „The Sounds of the River”

Liczę te dwie książki wspomnieniowe jako jedną. Urodzony w Chinach pod rządami Mao i wychowany w okrutnych czasach autor posiada pełnego wigoru ducha, który czyni jego opowieść piękną i inspirującą lekturą.

5. Flannery O?Connor „Opowiadania zebrane”

Czasem groteskowe, zawsze wnikliwe opowieści o nieustającej walce pomiędzy złem a dobrem, jaka toczy się w ludzkim sercu.

6. Richard Adams „Wodnikowe wzgórze”

Pozbawiona sentymentów fantazja, w której główne role odgrywają króliki. To sprawia, że świat natury wydaje się magiczny bez potrzeby elfów i wróżek.

7. Erik Larson „W ogrodzie bestii”

Ta prawdziwa historia amerykańskiej rodziny w Berlinie przed II wojną światową jest tak sugestywna i mrożąca krew w żyłach, jak tylko może być kronika całego społeczeństwa popadającego w obłęd w przeciągu zaledwie kilku lat.

Dean Koontz to jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów amerykańskich, mogący pochwalić się imponującą liczbą ponad 120 książek sprzedanych w nakładzie przekraczającym 450 milionów egzemplarzy. Do najpopularniejszych jego powieści należą: „Opiekunowie”, „Złe miejsce”, „Odd Thomas”, „Dobry zabójca”, „Mąż”, „Intensywność”, „Grom” i „Mroczne ścieżki serca”.

[am]
fot. Joan Allen
źródło: Orange County Register

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: zestawienia