Znamy pierwszych gości wiosennych Targów Książki Empiku. Szykują się zmiany w formule wydarzenia

23 kwietnia 2022

Empik ogłosił pierwsze nazwiska autorów, którzy zagoszczą na kilku wirtualnych scenach podczas kolejnej edycji Targów Książki organizowanych przez sieć salonów. Co więcej, wydarzenie powróci w maju w nowej formule.

Jak poinformowano, wydawcy zaprezentują swoją ofertę nie tylko w przestrzeni online, ale również w salonach Empiku w całej Polsce. W programie targów znajdzie się aż 60 spotkań autorskich wokół najważniejszych nowości wydawniczych. Swój udział potwierdzili już m.in.: David Lagercrantz, Łukasz Orbitowski, Radek Rak, Katarzyna Bonda, Marcin Meller, Rafał Pacześ, Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski, Brandon Mull czy P.S. Herytiera. Zdecydowana większość z nich będzie świętować na targach premiery swoich nowych książek. Kolejnych gości Empik ogłosi niebawem.

Pisarze z Polski i zagranicy wystąpią na czterech scenach tematycznych online: „Głównej” z selekcją literatury popularnej, „Apostrof” poświęconej literaturze pięknej i reportażowi, „Przecinek i Kropka” przeznaczonej na książki dla najmłodszych czytelników i zupełnie nowej – „Zrozumieć Świat”. Ta ostatnia powstała jako odpowiedź na nagły wzrost zainteresowania czytelników literaturą faktu, w szczególności dotyczącą bieżącej sytuacji geopolitycznej. Na pytania dociekliwych internautów odpowiedzą autorzy bestsellerów ostatnich tygodni, m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, której książka „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” znajduje się w czołówce listy najchętniej kupowanych tytułów w Empiku. Wśród gości pojawią się również eseistka Oksana Zabużko oraz Wojciech Rogacin, autor biografii Wołodymyra Zełenskiego. Wszystkie spotkania w ramach tej sceny poprowadzi zaś Witold Szabłowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich reportażystów, autor m.in książki „Rosja od kuchni”.

Na Targach Książki tradycyjnie już działać będzie także Forum Branżowe. W ramach piątej sceny odbędą się webinary oraz dyskusje z udziałem ekspertów, skierowane do osób związanych zawodowo z rynkiem wydawniczym.

Wiosenna edycja Targów Książki Empiku rozpocznie się już 18 maja. Pełen program oraz szczegóły nowej formuły wydarzenia zostaną ogłoszone wkrótce.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia