banner ad

Znamy już program 3. edycji festiwalu Literacki Sopot

11 sierpnia 2014

literacki-sopot-2014
Spotkania z autorami rosyjskimi oraz nominowani do literackiej nagrody Nike, blok tematyczny poświęcony książce historycznej, targi książki, literackie premiery, kulturalna plaża Trójki, warsztaty dla seniorów, dramat rosyjski oraz debaty – tak bogato przedstawia się program zbliżającego się wielkimi krokami festiwalu Literacki Sopot.

Literacki Sopot to festiwal literatury odbywający się w jednym z najpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Na cztery dni miasto zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a najpiękniejsze zakątki Sopotu tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Tematem wiodącym trzeciej edycji imprezy jest literatura rosyjska. Gośćmi festiwalu będą m.in. Aleksandra Marinina, Władimir Sorokin i Iwan Wyrypajew. Towarzyszyć im będą: Boel Westin, Jacek Hugo-Bader, Ignacy Karpowicz, Sylwia Chutnik, Patrycja Pustkowiak, Łukasz Orbitowski, Mariusz Szczygieł i inni.

Literacki Sopot odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia 2014. Na wszystkie wydarzenia przygotowane w ramach festiwalu wstęp jest wolny, niektóre przedsięwzięcia wymagają jednak wcześniejszych zapisów lub odbioru zaproszenia, dlatego polecamy odszukać szczegółowe informacje na stronie festiwalu: www.literackisopot.pl.

Poniżej możecie zapoznać się z programem trzeciej edycji Literackiego Sopotu:

literacki-sopot-2014-program1

literacki-sopot-2014-program2

Tematy: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia