banner ad

Znamy datę Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2021

18 stycznia 2021

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu ogłosili datę tegorocznej edycji imprezy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–30 maja 2021.

Z powodu pandemii w 2020 roku Międzynarodowy Festiwal Kryminału najpierw został przełożony z wiosny na jesień, a ostatecznie odbył się jedynie w formie wirtualnej. Obecnie koronawirus wciąż stanowi zagrożenie, dlatego organizatorzy nie podają na razie żadnych szczegółów na temat tegorocznej edycji. „O formule imprezy, gościach i wydarzeniach będziemy informować niebawem, ale jedno jest pewne: w programie jak zwykle mnóstwo atrakcji dla wielbicieli gatunku!” – zapowiadają.

Z festiwalem nierozerwalnie związana jest Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszego polskojęzycznego kryminału. Nabór do tegorocznej edycji właśnie ruszył. Książki można nadsyłać do 29 stycznia 2021 roku na adres: EMG Ewa Mańkowska-Grin, Portal Kryminalny, ul. Miodowa 6/1, 31-055 Kraków – z dopiskiem: „Nagroda Wielkiego Kalibru 2021”. Szczegółowy regulamin wydawcy i autorzy znajdą na stronie festiwalu.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału będzie już osiemnastą w historii. Można więc powiedzieć, że festiwal osiągnął pełnoletniość. Wydarzenie odbywa się od 2004 roku, a od 2009 roku jest imprezą miasta Wrocław organizowaną pod aktualną nazwą. Każdego roku do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają znani autorzy z kraju i ze świata oraz miłośnicy literackich zbrodni. Czy tym razem będą mogli spotkać się twarzą w twarz, czy jedynie online, jak to miało miejsce jesienią? Przekonamy się już niebawem.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia