Zamiast Pleneru Literackiego w Warszawie odbędą się Jesienne Targi Książki

9 marca 2022

Fundacja Historia i Kultura poinformowała, że w 2022 roku w Warszawie nie odbędzie się Plener Literacki, który organizowano w Ogrodzie Saskim. Jego miejsce zastąpią Jesienne Targi Książki zapowiedziane w dniach od 15 do 18 września.

„Targi będą połączeniem festiwalu literackiego z bogatym programem spotkań autorskich i dyskusji literackich z rozbudowaną częścią targową, w niezwykle atrakcyjnym, lubianym przez mieszkańców stolicy i turystów miejscu. Targi zastąpią Plener Literacki w Warszawie, który odbywał się w Ogrodzie Saskim” – czytamy w komunikacie przesłanym przez Fundację Historia i Kultura.

Zgodnie z zapowiedzią nowe wydarzenie odbędzie się w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Wstęp na targi, tak jak na wszystkie imprezy przygotowywane przez Fundację Historia i Kultura, ma być bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wydawców do współpracy. Więcej szczegółów poznamy wkrótce.

Oprócz Jesiennych Targów Książki, które są nowością w kalendarzu wydarzeń literackich, tradycyjnie odbędą się też Targi Książki w Warszawie. W tym roku zaplanowano je w dniach od 26 do 29 maja w Pałacu Kultury i Nauki oraz na terenie przed budynkiem. W roli Gościa Honorowego wystąpi Norwegia. Nie będzie natomiast – w ramach bojkotu za napaść na Ukrainę – stoiska Rosji.

Fundacja Historia i Kultura zorganizuje też Targi Książki w Katowicach (od 4 do 6 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym) oraz Targi Książki Historycznej w Warszawie (od 24 do 27 listopada w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie). Z plenerów literackich w planach pozostał jedynie ten, który odbywa się w Gdyni na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. W tym roku wydarzenie to zostało zapowiedziane w dniach od 15 do 17 lipca.

[am]
fot. Fundacja Historia i Kultura

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia