XX edycja Poznańskich Targów Książki w przyszły weekend

3 marca 2022

Wielkimi krokami zbliżają się Poznańskie Targi Książki. Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 11-13 marca i będzie obfitować w wiele atrakcji dla czytelników w każdym wieku, a wśród gości specjalnych znaleźli się Mariusz Szczygieł, Jakub Żulczyk, Elżbieta Cherezińska, Eliza Piotrowska i inni autorzy.

Poznań ponownie stanie się stolicą literatury, a na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawi się kilkadziesiąt wydawnictw, miłośnicy książek, łowcy autografów, pisarze i ilustratorzy. Wśród zaproszonych osób nie zabraknie znanych i lubianych autorów.

„Cieszymy się, że zaproszenie na tegoroczne Poznańskie Targi Książki przyjęli pisarze, którzy cenieni są nie tylko przez krytyków literackich, ale także i przede wszystkim przez czytelników” – opowiada Marcin Gorynia, dyrektor Poznańskich Targów Książki. „Zachęcamy wszystkich miłośników książek do spędzenia marcowego weekendu z literaturą, uczestnictwa w spotkaniach autorskich i skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję przez organizatorów, partnerów oraz wystawców targów”.

Poznańskie Targi Książki to przede wszystkim książki! Na stoiskach można będzie zapoznać się z najnowszą ofertą niezależnych i niszowych wydawnictw oraz czołowych przedstawicieli rynku wydawniczego. W gronie wystawców znaleźli się m.in. Albatros, Rebis, Dowody na Istnienie, Egmont, Helion, Media Rodzina, Sonia Draga, Bellona i Świat Książki, Insignis Media, Karakter, Nowa Baśń, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN, Zakamarki, Zysk i S-ka oraz wielu innych. Jak co roku wystawcy przygotowali promocje dla gości targowych.

Program targów obfituje w atrakcje dla różnych grup odbiorców. Fanów czarnego krążka zainteresuje Giełda winyli, na której pojawi się 10 tysięcy płyt winylowych, wyselekcjonowanych przez wystawców z polski i zagranicy. Nie zabraknie także atrakcji dla pasjonatów powieści rysunkowych, kolekcjonerskie egzemplarze, jak i premiery będzie można nabyć w Strefie komiksu. W tym roku coś dla siebie znajdą także fani rywalizacji słownej – w Strefie scrabble zaplanowano atrakcje skierowane do początkujących i zaawansowanych graczy.

Strefa rodzinnego czytania, czyli specjalna przestrzeń dla dzieci i rodziców to nowość na Poznańskich Targach Książki. Co godzinę odbywać się tam będą „Czytania książek w mozaice wrażeń” z towarzystwem muzyki. Strefa rodzinnego czytania posłuży również jako czytelnia dla maluchów, przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

W czasie targów odbędzie się również wystawa poświęcona ilustratorskiej twórczości Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka zorganizowana w ramach cyklu Mistrzowie Ilustracji. Warto zwiedzieć także wystawę z serii Salon Ilustratorów, prezentującą pracę polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej z młodego pokolenia.

Wejście na Poznańskie Targi Książki jest bezpłatne, należy jednak wcześniej się zarejestrować. Dostępna jest zarówno pula wejściówek dla osób posiadających, jak i nieposiadających Unijny Certyfikat Covid. Targi odbędą się w towarzystwie Targów Edukacyjnych, które skierowane są do uczniów poszukujących nowych szkół, rodziców i nauczycieli. Więcej informacji, a także bilety dostępne są na stronie: www.targiksiazki.pl.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia