WyCzytOn, czyli TargiKsiazki.Online po raz trzeci. Wśród gości Ćwiek, Chmielarz i Bonda

11 maja 2021

17 maja rozpocznie się trzecia edycja internetowych targów książki organizowanych przez księgarnię TaniaKsiazka.pl. Wydarzenie potrwa 12 dni i tym razem przyjmie formę konwentu WyCzytOn, czyli Wyprawy Czytelników Online. Poza spotkaniami z autorami w planach są m.in. konkursy z nagrodami.

Fani kryminałów i thrillerów będą mogli porozmawiać z popularnymi autorami – Jakubem Ćwiekiem, Wojciechem Chmielarzem i Katarzyną Bondą. W ramach WyCzytOnu odbędzie się również Zlot Fanek Niegrzecznych Książek, podczas którego miłośniczki romansów i powieści erotycznych będą mogły wziąć udział w różnych grach i konkursach, a także spotkać się wirtualnie z autorkami światowych bestsellerów, m.in. Vi Keeland, Laurelin Paige i TM Frazier.

Organizatorzy przygotowali panel o literaturze dziecięcej, w którym zagości m.in. autor książek i komiksów dla dzieci Tomasz Samojlik, pedagożka Anna Jankowska i Kamil Nowak z Blog Ojciec. Rodzice będą mogli również uczestniczyć w spotkaniu z dr Mikołajem Marcelą, autorem poradników „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” oraz „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem”. Dla miłośniczek literatury psychologicznej i motywacyjnej przygotowano z kolei spotkanie z autorką bestsellera „Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie” – Natalią de Barbaro.

Tegoroczny WyCzytOn będzie trzecią odsłoną internetowych targów książki organizowanych przez Taniaksiazka.pl, choć tym razem, dzięki nowej formule będzie on nieco bardziej zbliżony do fanowskiego konwentu, niż tradycyjnych targów. Przykładowo podczas panelu z Alicją Sinicką i Przemysławem Piotrowskim widzowie będą mogli zadawać pytania dotyczące ich mrocznych sekretów. Z kolei podczas panelu dla dzieci rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mogli skonfrontować swoje książkowe wybory.

„W nowej, festiwalowej formule bardzo ważne jest dla nas zaangażowanie czytelników. Chcemy, by mogli wziąć czynny udział w spotkaniach z ulubionymi autorami i zadać im pytania. Przewidujemy również inne formy aktywności – m.in. test wiedzy z zakresu poprawności języka polskiego, WyCzytOnowe Bingo i inne zabawy, podczas których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Do wzięcia udziału w festiwalu wystarczy dostęp do Internetu i miłość do literatury” – mówi Łukasz Kierus, prezes zarządu Glosel i współwłaściciel księgarni TaniaKsiazka.pl.

WyCzytOn startuje 17 maja i potrwa do 28 maja. Atrakcje zaplanowane w ramach festiwalu dostępne będą za pośrednictwem mediów społecznościowych.

[edm]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia