Wojsławice zapraszają na XI Dni Jakuba Wędrowycza

18 lipca 2016

DJW-2016
W dniach od 22 do 24 lipca 2016 roku w Wojsławicach odbędzie się impreza poświęcona kultowemu bohaterowi książek humorystycznych Andrzeja Pilipiuka. Na wielbicieli Jakuba Wędrowycza czeka moc atrakcji: spotkania z autorami, koncerty, warsztaty, prelekcje, gry i turnieje.

Wojsławice to niewielka miejscowość w województwie lubelskim licząca nieco ponad 1200 mieszkańców. Być może niewielu by o niej słyszało, gdyby nie pewien stary pijak i egzorcysta w gumofilcach, który od czternastu lat bawi miłośników fantastyki w Polsce i Czechach. Jakub Wędrowycz, bo o nim mowa, to najpopularniejszy bohater wymyślony przez Andrzeja Pilipiuka, a jako że rejonem jego działalności są Wojsławice, miasto nie mogło pozostać na to obojętne.

Tradycje organizowania Dni Jakuba Wędrowycza sięgają 2006 roku. Od tego czasu miłośnicy przygód Wędrowycza spotykają się w Wojsławicach, aby wspólnie spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania. Każdego roku organizator imprezy, Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”, przygotowuje liczne atrakcje powiązane z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami.

Uczestników XI edycji Dni Jakuba Wędrowycza czeka ponad 80 wydarzeń. Oprócz samego Andrzeja Pilipiuka na imprezie pojawi się Stefan Darda (pisarz grozy), Andrzej Łaski (twórca grafik do książek i komiksu o Jakubie) oraz Zbigniew Larwa (autor ilustracji do komiksu „Krasnoludy”) oraz Jarosław Florczak (aktor, który wystąpił jako „jedyny prawdziwy” Jakub Wędrowycz). Do Wojsławic przybędą też: duet komediowy „On i On”, grupy rekontrujące wioskę słowiańską, sarmacki oddział oraz grupa ASG.

Zaplanowano również prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje (m.in. malowanie Wędrowyczowego Kalosza na czas oraz rzut kaloszem na odległość i do celu), gry terenowe (poszukiwanie Skarbu Wędrowycza), gry planszowe, karciane i fabularne, warsztaty rysownicze i rękodzieła, fire show, pokazy, prezentacje i koncerty. Nieodłącznym elementem imprezy jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego Andrzej Pilipiuk opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”. Wieczorami organizowane są grill oraz ognisko połączone ze wspólnym śpiewaniem przy gitarze.

Impreza odbędzie się w Wojsławicach w dniach od 22 do 24 lipca. Koszt trzydniowej wejściówki wynosi 20 złotych. Więcej informacji oraz szczegółowy program Dni Jakuba Wędrowycza znajdziecie na oficjalnej stronie konwentu: http://djw.konwent.co/.

Dnia Jakuba Wędrowycza odbywają się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia