Wirtualne spotkanie Harlana Cobena z polskimi czytelnikami

10 czerwca 2020

W czwartek 11 czerwca, odbędzie się wirtualne spotkanie polskich czytelników z autorem kryminałów Harlanem Cobenem. Okazją do spotkania jest premiera polskiego serialu nakręconego na podstawie powieści „W głębi lasu”.

Wydawnictwo Albatros, Netflix Polska i Empik zapraszają wszystkich fanów powieści kryminalnych na wakacyjny obóz „W głębi lasu”. Zanim zapadnie zmrok, a las zmieni swoje oblicze, będzie można odkryć tajemnice nowej, polskiej produkcji Netflixa.

Gwoździem programu będzie sesja pytań i odpowiedzi z Harlanem Cobenem. Zobaczymy przedpremierowe sceny z serialu „W głębi lasu”, a także materiały zza kulis. Gośćmi specjalnymi internetowego spotkania są aktorzy występujący w ekranizacji: Agnieszka Grochowska, Grzegorz Damięcki, Wiktoria Filus i Hubert Miłkowski oraz reżyserzy: Leszek Dawid i Bartosz Konopka. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Borowiecka. W ramach wydarzenia będzie możliwość wygrania książek podpisanych przez autora.

Serial „W głębi lasu” powstał na podstawie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. Fabuła została przeniesiona do Polski i obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść przedstawia losy warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

Produkcja powstała w ramach umowy, którą Harlan Coben podpisał latem 2018 roku z platformą Netflix. W ramach wieloletniej współpracy zrealizowanych ma zostać 14 ekranizacji jego powieści. Umowa obejmuje nie tylko tytuły, które już zostały opublikowane, ale również te, które dopiero się ukażą. Seriale kręcą zarówno Amerykanie (David Ayer sfilmuje „Sześć lat później”) i Brytyjczycy (powstał już „Nieznajomy”), jak i twórcy z innych krajów. Oprócz polskiej produkcji powstanie też na przykład hiszpańska ekranizacja „Niewinnego”. Serial „W głębi lasu” będzie dostępny na platformie Netflix od 12 czerwca. Tymczasem w księgarniach pojawiło się już wznowienie książki Harlana Cobena w serialowej okładce.

Harlan Coben to jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów powieści kryminalnych. Jego książki sprzedały się jak dotąd na całym świecie w ponad 75 milionach egzemplarzy. Pragnienie pisania zrodziło się u niego jeszcze na ostatnim roku studiów. Choć zadebiutował dość wcześnie, bo jako 28-latek w 1990 roku, popularność przyniosły mu dopiero publikowane od 1995 roku thrillery z Myronem Bolitarem, byłym koszykarzem i agentem sportowym, który co rusz zmuszony jest rozwiązywać zagadki kryminalne. Do dziś powstało 11 książek z tym bohaterem, do tego trzy pozycje adresowane do młodzieży, opowiadające o jego bratanku, Mickeyu Bolitarze. Coben napisał też kilkanaście powieści poza serią.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia