Wieczór z opowiadaniami Charlesa Bukowskiego z tomu „Najpiękniejsza dziewczyna w mieście”

6 października 2014

bukowski-dramatorium-10-2014
Charles Bukowski powraca do Teatru Barakah! Po raz kolejny aktorzy w ramach „Dramatorium” zaprezentują twórczość kalifornijskiego wielbiciela alkoholu, kobiet, cygar, wyścigów konnych i przede wszystkim literatury.

W poniedziałek 13 października będziemy mogli usłyszeć cztery historie wyciągnięte z tomu „Najpiękniejsza dziewczyna w mieście”, którego kolejne, trochę zmienione wydanie ukazało się w tym roku nakładem Noir Sur Blanc. Opowiadania z tego tomu stanowią kwintesencję twórczości Bukowskiego; z bezwzględną szczerością, bez upiększania opisuje w nich jedyny świat, w którym czuł się swojsko – i on, i wytwory jego literackiej wyobraźni – świat pijaków, dziwek, rozmaitych wykolejeńcow i outsiderów.

Opowiadania Bukowskiego przeczytają: Lidia Bogaczówna, Katarzyna Osipuk, Szymon Grzybek, Franciszek Muła. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. „Dramatorium” rozpocznie się o godzinie 20.00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Nazwą „Dramatorium” można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru Barakah – zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach projektu „Dramatorium” odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… „Dramatorium” jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia