banner ad

Warsztaty komiksowe na poznańskiej Ligaturze

15 kwietnia 2012


Wciąż trwa nabór na warsztaty prowadzone przez wybitnych twórców komiksu podczas tegorocznej edycji festiwalu Ligatura, który odbędzie się w dniach 19 – 22 kwietnia w Poznaniu. Młodzi rysownicy będą mogli pracować z węgierskim ilustratorem Andrásem Baranyai oraz twórcami łotewskiego magazynu komiksowego Kuš!. Wiele atrakcji czeka również na uczestników spotkań organizowanych przez twórców projektu Comixiade.

KUŠ – warsztaty komiksowe (język angielski)

kuš! (łotewski odpowiednik dla „pssst”) to istniejący od 2007 roku, znany magazyn komiksowy z Łotwy. Obecnie jest on jedynym magazynem komiksowy na Łotwie. kuš! ukazuje się po angielsku cztery razy do roku, czasem jako magazyn w wersji kieszonkowej, innym razem jako wielkoformatowy plakat, bądź zestaw pocztówek. Na zaproszenie organizatorów festiwalu, twórcy magazynu przeprowadzą warsztaty, podczas których prowadzący pokażą jak w najtańszy sposób przygotować zin i jak eksperymentować z różnorodnymi formami komiksowymi. Zajęcia będą miały charakter praktyczny. Warsztaty przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych twórców komiksowych.

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
Warsztaty: 20 kwietnia, godz. 11.00 – 14.00, 21 kwietnia, godz. 11.00 – 13.30

Wstęp na zapisy: magda@centrala.org.pl, koszt 10 zł.

„Narrative and graphic design” – warsztaty z Andrásem Baranyai (język angielski)

András Baranyai urodził się w 1974 roku na Węgrzech. Studiował grafikę na Akadami Sztuk Pięknych w Budapeszcie. Obecnie pracuje jako grafik freelancer, zajmuje się również tworzeniem ilustracji. W ostatnich latach skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, w których łączy klasyczne ilustracje z elementami grafiki komputerowej i estetyki komiksowej. Zdobywca wielu węgierskich i międzynarodowych nagród w dziedzinie ilustracji i grafiki.

Podczas warsztatów krótki artykuł z codziennej gazety stanie się pretekstem do stworzenia historii, która składać będzie się z obrazu i tekstu. Uczestnicy dowiedzą się jak łączyć fabułę z ilustracją oraz typografią.

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
Warsztaty: 21 kwietnia, godz. 14.00- 16.00,

Wstęp na zapisy: magda@centrala.org.pl

Warsztaty COMIXIADE (język angielski)

Weekendowe spotkania warsztatowe z twórcami międzynarodowego projektu Comixiade odbywające się w jednym z poznańskich mieszkań. Warsztaty są częścią projektu ?Distorted Mirror?. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat wielkich marzeń oraz sławnych postaci ze świata rzeczywistego.

Mieszkanie na ul. Klonowica 3/5
Warsztaty: 20 i 21 kwietnia, godz. 12.00- 16.00

Wstęp na zapisy: guido@platformspartak.eu

Ligatura Pitching 2012

To seria spotkań wybranych wśród zgłoszeń artystów z międzynarodową komisją, która będzie oceniać projekty ich utworów komiksowych. Celem spotkań jest promocja najciekawszych artystów i publikacja najalepszej pracy ( prac ). Na Ligatura Pitching 2012 wpłynęły 73 zgłoszenia z 19 krajów: Albanii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Czech, Holandii, Indii, Irlandii, Kazachstanu, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii. Lista zakwalifikowanych projektów dostępna na stronie: http://ligatura.eu

EAST COVER MARKET Ligatura 2012

czyli stoiska handlowe w miejscach festiwalowych (Centrum Kultury Zamek, II piętro sala 213 oraz Kino Muza) gdzie swoje publikacje będą prezentować wystawcy z Czech, Łotwy, Niemiec, Chorwacji, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Serbii, Słowenii, Bułgarii, Holandii, Ukrainy, Finlandii i Polski.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia