banner ad

„Warszawskie spotkanie z kryminałem” w najbliższą niedzielę na Bulwarach Wiślanych

5 września 2018


W niedzielę 9 września na Bulwarach Wiślanych w pawilonie Przystanek Sztuka odbędzie się „Warszawskie spotkanie z kryminałem”. Wydarzenie organizuje Murator EXPO ? organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki i magazyn literacko-kryminalny „Pocisk”.

„Warszawskie spotkanie z kryminałem” zorganizowano z myślą o wszystkich, którzy lubią literaturę kryminalną i doceniają jej różnorodność. Podczas wydarzenia odbędą się spotkania m.in. o korpokryminale, fenomenie popularności thrillerów psychologicznych, komediowym obliczu kryminału, przedwojennej Warszawie i najkrwawszych polskich zbrodniach. Wśród gości znaleźli się: Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kalinowski, Jacek Ostrowski, Małgorzata Rogala i Alek Rogoziński.

Organizatorzy nie zapomnieli również o małych detektywach. Z myślą o najmłodszych przygotowano warsztaty wokół warszawskich legend. Podczas wydarzenia będzie też możliwość zakupu książek oraz zdobycia autografów.

Poniżej prezentujemy pełny program „Warszawskiego spotkania z kryminałem”:

11:00 ? Legendy warszawskie. Między prawdą a fikcją ? warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat
Warsztaty będą skupione wokół poszukiwania ziarenek prawdy w warszawskich legendach. Uczestnicy zabawią się w detektywów i na przykładzie opowieści zawartych w „Wielkiej Księdze Legend Warszawy” wspólnie wyśledzą, co mogło zdarzyć się naprawdę, a co jest wytworem fantazji autora; które postacie żyły w rzeczywistości, a które można spotkać tylko na kartach książek. Spróbują też razem stworzyć jakiegoś fantastycznego potwora, który mógłby być potomkiem dziwnych stworzeń występujących w legendach o Warszawie.

13:00 ? Jacek Ostrowski
Rzeczywistość mroczniejsza od wyobraźni. Najkrwawsze polskie zbrodnie z akt sądowych.
Spotkanie z autorem kryminału „Ostatnia wizyta”, nominowanej w plebiscycie Książka Roku Lubimy Czytać (2017) i Złoty Pocisk 2017, a także powieści „UT”, „Posiadłość w Portovenere”, „Transplantacja” i „Tajemnice tumskiej góry”.

14:00 ? Katarzyna Kacprzak
Ciemna strona korporacji. Jak powstał pierwszy w Polsce korpokryminał.
Spotkanie z radcą prawnym, od kilkunastu lat pracującą jako in-house lawyer w korporacjach, współpracującą z „Naszym Czasopismem”, autorką korpokryminału „Spinka”.

15:00 ? Małgorzata Rogala
Podróż po zakamarkach ludzkiej psychiki. Dlaczego tak lubimy thrillery psychologiczne.
Spotkanie z autorką powieści kryminalnych „Kiedyś cię odnajdę” (2014), „Zapłata” (2015), „Ważka” (2017), „Zastrzyk śmierci” (2017), „Grzech zaniechania” (2018). Rozmowa wokół jej najnowszej książki pt. „Kopia doskonała”.

16:00 ? Alek Rogoziński
Komediowe oblicze kryminału. Z czego śmiejemy się w powieściach.
Spotkanie z dziennikarzem, który zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając nim pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, „Jak Cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”.

17:00 ? Grzegorz Kalinowski
Szemrana Warszawa w przedwojennych realiach.
Spotkanie z autorem cyklu „Śmierć frajerom”, popularnej serii powieści kryminalnych z Warszawą w tle oraz nowej serii, którą rozpoczyna książka „Pogromca grzeszników”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia