banner ad

Warszawskie aktorki przeczytają kryminał Charlesa Willeforda

7 lipca 2014

Warszawa-czyta-Miami-Blues
11 lipca o godz. 19.00 na skwerze przy ul. Chmielnej 10 w Warszawie przed księgarnią Super Salon aktorki z Grupy Artystycznej Teraz Poliż będą czytać kryminał „Miami Blues” w reżyserii Marcina Libera. Oprawę muzyczną przygotuje duet Marc Tyro & Kozlowska, a stronę wizualną czytania będą stanowiły ilustracje Oli Niepsuj.

Kryminały to najchętniej wybierane książki na wakacje, a lato to czas, kiedy można swobodnie oddać się lekturze, lub? jej posłuchać. „Miami Blues” w przekładzie Roberta Sudoła, to pierwsze polskie wydanie kryminału Charlesa Willeforda, którego bohaterem jest pozbawiony sentymentów, podstarzały detektyw Hoke Moseley. Książka, zobrazowana przez jedną z najzdolniejszych ilustratorek młodego pokolenia ? Olę Niepsuj, to nie tylko kryminał, ale szczególne wydarzenie wydawnicze, zapowiadające powrót do tradycji ilustrowania prozy dla dorosłych.

„Miami Blues” jest drugim czytaniem z serii „Kryminalne lato”, realizowanym przez Grupę Artystyczną Teraz Poliż. W czerwcu podczas „Nocy Pragi” na Pradze Północ można było zobaczyć i posłuchać „Tajemnicy szkoły dla panien” Joanny Szwechłowicz. Powieść Charlesa Willeforda przeczytają Dorota Glac, Marta Jalowska, Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska i Kamila Worobiej. Po czytaniu odbędzie się spotkanie z tłumaczem Robertem Sudołem i ilustratorką Olą Niepsuj, którzy będą podpisywać książki.

Akcja „Miami Blues” Willeforda rozgrywa się w stolicy Słonecznego Stanu lat 80. pełnego luksusowych hoteli, kubańskich gett i obskurnych przedmieść. Po wyjściu z więzienia Freddy ma nadzieję zacząć nowe życie. Jednak przez przypadek zabija młodego krisznowca, co znacznie komplikuje jego sytuację. Podobnie jak prostytuująca się Susie, która niebawem stanie się nieodłączną częścią jego życia. Na domiar złego po piętach depcze mu Hoke Moseley ? detektyw miejscowej policji, prowadzący samotne życie rozwodnika. Polski przekład powieści ukazał się w grudniu nakładem wydawnictwa Mundin.

Czytanie kryminału „Miami Blues” odbędzie się w piątek 11 lipca o godzinie 19.00 przy ul. Chmielnej 10 w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia