Warszawa: Literacki Piknik nad Wisłą już w najbliższy weekend

6 czerwca 2018


Od 8 do 10 czerwca na Bulwarach Wiślanych na wysokości Zamku Królewskiego zagoszczą książki i pisarze. Spotkania z popularnymi i cenionymi autorami, bogata oferta wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych ? a to wszystko w jednej z najatrakcyjniejszych, rekreacyjnych przestrzeni Warszawy!

Na plenerowej scenie na barce na Wiśle pojawią się znani i lubiani autorzy, a po spotkaniach można będzie liczyć na autografy. Wśród gości m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Jarosław Grzędowicz, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Katarzyna Miller, Wojciech Chmielarz, Grzegorz Kalinowski, Sławomir Koper, Rafał Kosik, Beata Sadowska, Grzegorz Kapla, Karolina i Maciek Szaciłło, Marek Weiss, Grzegorz Gortat, Natalia Hołownia, Michał Cessanis oraz laureaci tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, których nazwiska poznamy już 6 czerwca. Literacki Piknik nad Wisłą będzie wyjątkową okazją, by spotkać się z autorami, którzy otrzymają tę prestiżową nagrodę! Spotkania poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Marek Przybylik oraz członkowie jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Literacki Piknik nad Wisłą będzie dla warszawiaków i turystów świetną okazją do zapoznania się z ofertą wydawców i zakupu książek w atrakcyjnych cenach w wyjątkowej, nadwiślańskiej scenerii. Na pikniku zaprezentują się m.in. wydawcy literatury pięknej, popularnonaukowej, reportażu, literatury dla dzieci i młodzieży, komiksów, książek artystycznych, albumów, poradników i przewodników, a także wydawcy gier. Swoje stoiska zaanonsowały m.in. wydawnictwa: W.A.B., Muza, SQN, In Rock, Egmont, Agora, Czarne, Marginesy, Znak i inne. Na Bulwarach można też będzie kupić książki autorów nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Literacki Piknik odbędzie się na Bulwarze Jana Karskiego (odcinek na wysokości Zamku Królewskiego) w piątek i w sobotę w godzinach 11:00-19:00 i w niedzielę w godz. 11:00-18:00. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

Tematy: ,

Kategoria: wydarzenia