W poniedziałek w krakowskim Teatrze Barakah pierwsze czytanie „Azazela” Borisa Akunina

12 grudnia 2013

Dramatorium - Akunin
W najbliższy poniedziałek 16 grudnia w krakowskim Teatrze Barakah odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Dramatorium”. Tym razem krakowscy aktorzy przeczytają pierwszą część kryminału Borisa Akunina pt. „Azazel”.

Detektyw Erast Pietrowicz Fandorin to najpopularniejszy bohater kryminałów Akunina. Jego twórca jest Rosjaninem gruzińskiego pochodzenia, naprawdę nazywa się Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili, prócz pisania zajmuje się tłumaczeniem z japońskiego, a akunin oznacza po japońsku łotr. Wróćmy jednak do Fandorina. „Azazel” jest pierwszą książką, w której pojawił się ten genialny detektyw . Tu poznajemy go w carskiej Moskwie jako młodego, nieopierzonego rejestratora kolegialnego, urzędnika czternastej klasy, który ma okazję zmierzyć się ze sprawą tajemniczych samobójstw.

Zaskakująca fabuła, pieczołowicie zarysowane tło i błyskotliwa forma będą dla krakowskich aktorów – Aliny Kamińskiej, Anny Piróg-Karaszkiewicz, Szymona Grzybka, Zbigniewa Kozłowskiego i Jana Mancewicza – okazją zaprezentowania słuchaczom powieści Akunina w intrygującej konwencji.

Teatr Barakah to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, w którym odbywają się cyklicznie czytania utworów beletrystycznych najznakomitszych pisarzy. „Azazel” podzielony zostanie na pięć sesji. Pierwszy odczyt odbędzie się 16 grudnia o godz. 20.30. Terminy kolejnych: 6, 13, 20 i 27 stycznia. Wstęp na każdy z odczytów kosztuje 5 zł.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia