W niedzielę w Warszawie urodzinowe przyjęcie Harry’ego Pottera

27 lipca 2016

urodziny-harryego-pottera-1
31 lipca Harry Potter będzie obchodził urodziny. Z tej okazji warszawski salon Empik Arkadia zaprasza na urodzinowe przyjęcie słynnego bohatera. Impreza otwarta będzie nie tylko dla czarodziei, ale i każdego mugola, niemającego na co dzień dostępu do magicznej rzeczywistości.

Opowieści o przygodach Harry?ego Pottera to bez wątpienia największych fenomen literacki ostatnich dekad. Czarodziejski świat dosłownie pochłonął miliony czytelników, niezależnie od ich wieku, czy zamieszkiwanej szerokości geograficznej. W duchu poświęcenia dla przyjaźni i budującego przesłania o walce ze złem, dorasta kolejne pokolenie wychowujące się na lekturze siedmiotomowej serii oraz znające na wyrywki fragmenty filmów. Potwierdzeniem tego jest fakt, że książki autorstwa J.K. Rowling niezmiennie utrzymują się na listach bestsellerów, pomimo upływu kolejnych lat od premiery ostatniego tomu. Również w Polsce saga o młodym czarodzieju ma kultowy status, a żadnego innemu tytułowi nie udało się pokonać jej rekordów sprzedaży. Natomiast w przypadku filmów światowy box office wszystkich ośmiu części wyniósł w sumie 7 709 873 183 dolarów, a w samej Polsce w kinach ekranizację przygód Harry’ego i jego przyjaciół zobaczyło łącznie prawie 15 000 000 widzów! Tej jesieni na sklepowych półkach pojawi się scenariusz pierwszego autoryzowanego spektaklu teatralnego ze świata słynnego czarodzieja – „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, będący ósmą historią w serii, a przed księgarniami ponownie zobaczymy tłumy fanów stojących w długich kolejkach, aby zdobyć wyczekiwaną książkę.

Nim to nastąpi, czeka nas równie niezwykłe wydarzenie: urodziny Harry’ego Pottera. To impreza, na której powinien pojawić się każdy prawdziwy fan filmów i książek z jego przygodami – zalecane jest już teraz wyjąć stój czarodzieja z szafy i przygotować go na odświętną okazję. Mile widziani są też mugole nieposiadający magicznych zdolności. Tego dnia salon Empik Arkadia zmieni się we wnętrze jednej z bankietowych sal Hogwartu. Na liście zaproszonych gości znaleźli się cosplayerzy wcielający się w postacie Harry’ego, Hermiony i Rona. Fragmenty książki przeczyta Joanna Kudelska, która w dubbingu filmowej sagi o Harrym Potterze udzieliła głosu Hermionie. O fenomenie serii autorstwa J.K. Rowling i szczegółach dotyczących książki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” opowie jeden z największych jej fascynatów, autor bloga „Strefa Czytacza” oraz profilu Facebook „Harry Potter Kolekcja” – Daniel Muniowski.

Urodziny Harry’ego Pottera nie mogą obyć się bez mocy magicznych atrakcji: na fanów ubranych w stroje inspirowane światem Harry?ego Pottera czekają nagrody, będzie możliwość zrobienia selfie w kostiumie inspirowanym filmową sagą na tle Peronu 9 i ?, wzięcia udziału w różnorodnych konkursach, oddania się wirtualnym rozrywkom w strefie gier multimedialnych Cenega. Na najmłodszych czeka również specjalnie przygotowany kącik zabaw z animacjami.

Urodziny Harry’ego Pottera odbędą się 31 lipca w godzinach od 14.00 do 18.00 w salonie Empik Arkadia w Warszawie przy Al. Jana Pawła 82.

urodziny-harryego-pottera-2

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia