W najbliższy weekend w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się plener literacki

16 września 2020

W dniach od 18 do 20 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się współorganizowany przez miasto plener literacki. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ok. 40 wystawców oraz atrakcje dla całych rodzin.

Plener Literacki w Warszawie to okazja, by spędzić trzy wrześniowe dni w towarzystwie znanych autorów i ciekawych książek. W tym roku pandemia sprawia, że nie ma zbyt wielu sposobności, by spotkać się z nimi na żywo, tym bardziej warto wziąć udział w wydarzeniu dającym taką możliwość, a zorganizowanym z poszanowaniem wymogów i zaleceń na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

Szczególne miejsce w programie pleneru zajmą spotkania z laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Na scenie w Ogrodzie Saskim pojawią się Jakub Żulczyk, Grzegorz Piątek, Arkadiusz Szaraniec i Marcin Szczygielski. Wśród autorów, którzy spotkają się z plenerową publicznością, będą także Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Nina Majewska-Brown, Piotr Milewski, Przemysław Semczuk, Naval, Józef Krzyk, Bartosz Lech Grykowski, Izabela Połońska, Rafał Skąpski, Thomas Arnold, Ewa Karwan-Jastrzębska, Agnieszka Tyszka, Ida Pierelotkin i Katarzyna Majgier.

Plener łączy program spotkań autorskich m.in. z kiermaszem książki. Swoją ofertę prezentować będzie wielu uznanych wydawców, wliczając: Aferę, Agorę, Albatros, Bellonę, Bukowy Las, Fabrykę Słów, Książkowe Klimaty, Sonię Dragę, Świat Książki, Wydawnictwo Ezop, Timof Comics, Scream Comics, Planetę Komiksów, Taurus Media i Wydawnictwo Mandioca. Swoje stoisko otworzy również Księgarnia Świat Książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

W Namiocie Warszawskim swoje działania zaprezentuje Fundacja Zmiana, prowadząca projekty literackie i działająca na rzecz czytelnictwa. W ramach wydarzenia „Pandemiczny Stół Literacki” na publiczność czekać będzie wanna pełna książek, informacje o takich projektach jak: Biblioteki Sąsiedzkie, Czytelnia na Bazarze Różyckiego, Bunt Czytaczy, Książki w Pudle oraz RotaKsiążki, około 1000 tytułów dla dorosłych i dla dzieci będzie szukać nowych właścicieli, zorganizowana zostanie zbiórka na potrzeby bibliotek w zakładach karnych oraz będzie można bezpiecznie poflirtować przy pomocy poetyckiego Flirtu Towarzyskiego. Miłośnicy dobrej książki zasięgną informacji nie tylko o tegorocznych laureatach i laureatkach Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, ale też Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Dowiedzą się również, które książnice zostały wybrane ulubionymi księgarniami Warszawy w roku 2020.

Organizatorami Pleneru Literackiego są Fundacja Historia i Kultura oraz miasto Warszawa.

[am]
fot. Marcin Białek/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia