W najbliższy weekend w Gdyni odbędzie się wakacyjny Plener Literacki

27 lipca 2020

W dniach od 31 lipca do 2 sierpnia w Gdyni odbędzie się letni Plener Literacki. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, oferta książek przygotowana przez 60 wystawców oraz atrakcje dla całych rodzin.

Plener Literacki w Gdyni to świetna okazja, by spędzić część wakacyjnego czasu w towarzystwie znanych autorów i ciekawych książek. W tym roku pandemia sprawia, że nie ma zbyt wiele okazji, by spotkać się na żywo, tym bardziej warto pomyśleć o udziale w trzydniowym plenerze.

Wydarzenie zorganizowano z poszanowaniem wymogów i zaleceń sanitarnych na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Przy scenie przygotowanych zostanie 50 miejsc siedzących w odstępach 2 metrów. Będą one dezynfekowane po każdym spotkaniu. W trakcie pleneru zaleca się wszystkim używanie maseczek ochronnych lub przyłbic. Przed skorzystaniem z oferty wystawców, uczestnicy mają obowiązek zdezynfekowania dłoni. Organizatorzy proszą, by stojąc w kolejkach również zachować bezpieczny, 2-metrowy odstęp.

Gdyński plener ma charakter otwarty i łączy kiermasz z programem spotkań autorskich i innymi atrakcjami. Na najbardziej popularnym deptaku Gdyni – Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w niedzielę także w Muszli Koncertowej – będzie można spotkać się m.in. z Łukaszem Orbitowskim, Jakubem Ćwiekiem, Niną Majewską-Brown, Tomaszem Organkiem, Barbarą Kosmowską, Ziemowitem Szczerkiem, Marcinem Kąckim, Januszem Leonem Wiśniewskim, Maciejem Siembiedą, Jakubem Szamałkiem, Adrianną Trzepiotą, Stefanem Szczepłkiem, Aleksandrą Tyl, Iwoną Kienzler, Małgorzatą Starostą oraz Iwoną Partyką.

W Gdyni nie zabraknie również wydawców z całego kraju. Swoją ofertę podczas Pleneru Literackiego zaprezentują m.in.: Akapit Press, Sonia Draga, Debit, Wydawnictwo MG, Bellona, Albatros, Wydawnictwo Literatura, Agora, Książkowe Klimaty, Afera, Czarne, Karakter, Wielka Litera, Świat Książki, Claroscuro, Insignis, Fabryka Słów, Olesiejuk, Grupa Helion, Powergraph, Novae Res, Timof Comics, Kultura Gniewu, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo Znak. Oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnię Świat Książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę na stoisku nagrody. Można się tam będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznymi nominowanymi. W tym roku Gdyńskie Kostki Literackie przyznane zostaną po raz 15, nagroda obchodzi zatem jubileusz.

Organizatorem Pleneru Literackiego jest miasto Gdynia, a organizatorem wykonawczym – po raz pierwszy – Fundacja Historia i Kultura. Zmiany nastąpiły wskutek ogłoszenia upadłości przez dotychczasowego operatora, spółkę Murator EXPO. Szczegółowy program wydarzenia znajdziemy, klikając tutaj.

[am]
fot. UM Gdynia
źródło: Historia i Kultura

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia