W czwartek ruszają Trzecie Warszawskie Targi Książki

8 maja 2012

W dniach 10-13 maja 2012 roku w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się 3. Warszawskie Targi Książki. 500 wystawców z kraju i zagranicy oraz ponad 400 autorów przyjedzie do stolicy, aby spotkać się z tysiącami czytelników.

Pięciuset wystawców szczelnie zapełni powierzchnię parteru i piętra PKiN oraz górne kuluary Sali Kongresowej. „W porównaniu do ubiegłorocznej edycji targów liczba stoisk wystawienniczych wzrosła. Nie oznacza to jednak większej liczby wystawców. Dzieje się tak dlatego, że ? szczególnie ? w stoiskach narodowych wystawców zagranicznych ilość występujących kolektywnie współwystawców co roku podlega istotnym wahaniom” ? powiedział Jacek Oryl, dyrektor Targów. „Mamy nadzieję, że kolejną tegoroczną niespodzianką ? pozytywnym zaskoczeniem będzie szeroka reprezentacja zagranicznych wydawców. W tegorocznych targowych statystykach odnotowaliśmy obecność przedstawicieli 20 krajów (z Polską włącznie).”

Czytelnicy ? oprócz odwiedzania stoisk wydawniczych – będą mieli okazję spotkać się także z wieloma uznanymi autorami. Swoją obecność na warszawskich targach potwierdziło ponad 400 autorów, w tym: Jonathan Carroll, Bohdan Butenko, Cathy Cassidy, Sylwia Chutnik, Waris Dirie, Urszula Dudziak, Katarzyna Grochola, Julia Hartwig, Carl Honoré, Jacek Hugo Bader, Zbigniew Lew-Starowicz, Chris Niedenthal, Marek Niedźwiedzki, Daniel Passent, Beata Pawlikowska, Lucinda Riley, Andrzej Sapkowski, Mariusz Szczygieł czy Olga Tokarczuk.

Pisarzy będzie można spotkać nie tylko na stoiskach wystawców, ale także na targowej ?Kanapie Literackiej?, czyli miejscu gdzie będzie można porozmawiać w bardziej swobodnej i nieograniczonej atmosferze.

Podczas imprezy poznamy nominowanych m.in. do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej Nike, Międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, i Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Na targach można będzie ponadto obejrzeć 11 wystaw, wśród nich jedną poświęconą szwedzkiemu nobliście Tomasowi Tranströmerowi, który będzie gościć w tym czasie w Warszawie.

Ważną rolę na targach odgrywa wykorzystanie i użytkowanie nowych technologii. Specjaliści z branży wydawniczej będą mogli wziąć udział w całodniowych piątkowych warsztatach poświęconych książce cyfrowej. W sobotę czytelnicy i użytkownicy książki cyfrowej będą mogli osobiście testować różne rodzaje nośników książki cyfrowej i poznać zalety różnych ich rodzajów. Podczas targów odbędzie się również Festiwal Komiksowa Warszawa, pozwalający zanurzyć się w bogatym świecie narracji obrazkowej.

Szczegółowy program targów znaleźć można na stronie imprezy: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia