banner ad

Uroczysta premiera „Czarnej Listy” Fredericka Forsytha w Warszawie

7 stycznia 2014

"Czarna lista" - premiera
W poniedziałek 13 stycznia w warszawskim kinie Atlantic odbędzie się uroczysta premiera polskiego przekładu najnowszej powieści Fredericka Forsytha „Czarna Lista”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros.

W programie spotkania przewidziano wideo-wywiad z Frederickiem Forsythem, dyskusję o gatunku thrillera politycznego w XXI wieku, konkursy z nagrodami i projekcję kultowej ekranizacji jednej z powieści autora. Usłyszymy również fragmenty „Czarnej Listy” w wykonaniu Jana Peszka. Bezpłatne dwuosobowe zaproszenia czekają na osoby, które na adres: wydawnictwoalbatros@gmail.com wyślą maila zatytułowanego „Forsyth” ze swoim imieniem i nazwiskiem w treści oraz informacją, czy przybędą z osobą towarzyszącą.

Najnowszy, długo wyczekiwany tytuł mistrze thrillera politycznego to trzymająca w napięciu powieść sensacyjna, która rozgrywa się w 2014 roku. Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią wstrząsa seria na pozór przypadkowych morderstw. Łączy je jednak wspólny mianownik – zabójcy to nawróceni na fanatyczny dżihad młodzi muzułmanie, których zainspirowały zamieszczane w Internecie kazania wzywające do walki z niewiernymi. Nie udaje się ustalić tożsamości namawiającego do zamachów mężczyzny. Zostaje nazwany Kaznodzieją i trafia na ściśle tajną listę, na której znaleźli się najgroźniejsi dla USA terroryści, ludzie tak niebezpieczni, że postanowiono ich zgładzić bez stawiania przed sądem i cywilizowanego procesu. Sprawa zostaje powierzona specjalnej jednostce „łowców głów”, której najlepszym agentem jest niejaki Tropiciel – były podpułkownik marines. Ma on osobisty powód, by odnaleźć Kaznodzieję… „Lista celów” to pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść znanego angielskiego pisarza. Powieść ukaże się w księgarniach 15 stycznia.

Impreza promocyjna odbędzie się w poniedziałek 13 stycznia o godz. 18.00 w warszawskim kinie Atlantic (sala D).

Forsyth - zaproszenie

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia