Twórczość Leopolda Tyrmanda w czwartek w krakowskim Teatrze Barakah

13 stycznia 2016

Dramatorium-z-Leopoldem-Tyrmandem
14 stycznia w Artcafe Teatru Barakah w Krakowie odbędzie się impreza literacka poświęcona twórczości Leopolda Tyrmanda. Spotkanie przygotowano w ramach pierwszej tegorocznej odsłony cyklu „Dramatorium”.

Tyrmand pisał, że „milczenie jest zabójstwem czegoś świetnego, czego już nie ma, a co mogło być”, dlatego w najbliższy czwartek aktorzy Teatru Barakah nie będą milczeć, lecz zaprezentują widowni fragmenty twórczości legendarnego autora. „Przy wejściu będziemy sprawdzać, czy wszyscy macie ubrane czerwone skarpetki. A potem już z pełną werwą przeniesiemy się w jazzowy, kameralny, zły świat Leopolda Tyrmanda, pisarza, publicysty, literackiego emigranta” – zapowiadają organizatorzy. I tyle, bo ? jak twierdził Tyrmand ? „książki powinny same mówić o sobie i za siebie”.

Impreza odbędzie się w ramach cyklu „Dramatorium”. Jest to seria interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Jak piszą organizatorzy cyklu, literatura dzieje się, gdy słowa taranują głowy, gdy wparowują bez pardonu, gdy są czytane, gdy są słyszane, podczas gdy szklanka whisky dzierżona jest w dłoni, a kolejna dawka szarego papierosowego dymu wypełnia nozdrza, zaatakowana głowa zyskuje czas na refleksję.

„Dramatorium” z twórczością Leopolda Tyrmanda odbędzie się w czwartek 14 stycznia o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia