Trzecia edycja festiwalu Komiksowa Warszawa

9 maja 2012

Od 10 do 13 maja w ramach Warszawskich Targów Książki odbędzie się trzecia edycja festiwalu Komiksowa Warszawa. Wśród zaproszonych gości pojawi się Brian Bolland, współautor komiksu „Batman: Zabójczy żart”.

Komiksowa Warszawa to jedyny festiwal w Stolicy, pozwalający zanurzyć się w bogaty świat narracji obrazkowej. To także okazja do przypomnienia, że większość polskich wydawców i autorów komiksów żyje i działa właśnie w Warszawie. Podczas czterech dni festiwalu będzie można spotkać komiksowych autorów z Polski (Tadeusz Baranowski, Grzegorz Rosiński, Michał Śledziński) i z zagranicy (Roman Surżenko, Brian Bolland), uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach.

Ponieważ festiwal towarzyszy Warszawskim Targom Książki to także doskonała okazja by zapoznać się z szeregiem komiksowych nowości wydawniczych. Warto nadmienić, że Komiksowa Warszawa to nie tylko spotkania i giełda, ale także wydarzenia towarzyszące, takie jak wystawy plansz komiksowych, „flamastrowa” Bitwa Komiksowa oraz wieńcząca imprezę gala z wręczeniem branżowych nagród, przyznawanych przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.

Organizatorami Festiwalu Komiksowa Warszawa są Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Stowarzyszenie Twórców Contur oraz Dom Kultury Śródmieście.

Autorem plakatu tegorocznej edycji festiwalu jest Jakub Rebelka.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie http://www.komiksowawarszawa.pl/

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia