Triathlon imienia Charlesa Bukowskiego w Warszawie

29 sierpnia 2013

Triathlon im. Bukowskiego w Warszawie
4 września w warszawskim klubie o jakże adekwatnej nazwie Ćma Barowa odbędzie się pierwsze z trzech wydarzeń składających się na „Triathlon imienia Charlesa Bukowskiego”. Każde poświęcone będzie innej pasji amerykańskiego pisarza.

Gdy nad Warszawą zajdzie już słońce, z mroku miasta wyłonią się ludzie, którzy wiedzą, że „całkiem nieźle” może być najwspanialszym z komplementów. To osoby, które spacerując ulicami stolicy wciąż rozglądają się za najpiękniejszą dziewczyną w mieście, a na pracę listonoszy patrzą inaczej niż wszyscy. Oto miłośnicy prozy i poezji Charlesa Bukowskiego – pijaka, hazardzisty, miłośnika kobiet lekkich obyczajów.

Pomysł, jaki przyświeca organizatorom triathlonu, jest prosty: „Chodzi oto, żeby spotkać się w kameralnym gronie i w nietypowy sposób oddać hołd temu niezwykłemu pisarzowi. Przebieg akcji będzie następujący. Zasiadamy wspólnie w jakimś lokalu. Każdy zamawia napoje wyskokowe wedle uznania. Wódka, whisky, piwo. Przynosimy ze sobą cytaty z Bukowskiego. Najlepiej takie, które dotyczą alkoholu, ale niekoniecznie. Wystarczy 3-5 fragmentów. Długość dowolna, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Pierwsza osoba czyta przygotowany przez siebie cytat. Wszyscy uważnie słuchają. Gdy recytacja dobiegnie końca, unosimy w górę nasze trunki i pijemy. Kolejna osoba przejmuje pałeczkę. Czynność powtarzamy, dopóki każdy nie przeczyta swojego pierwszego cytatu. Następnie czas na przerwę i rozmowy na dowolne inne tematy. Gdy minie pół godziny, alarm przypomni, że oto czas na drugą kolejkę. A po kolejnych trzydziestu minutach będzie jeszcze jedna. Taki jest plan. Dla osób, które przyjdą bez własnych cytatów, dostępna będzie pula rezerwowych fragmentów. Ale nic za darmo. Wszystko za szota.”

Podczas imprezy nie obowiązuje dresscode, ale organizatorzy udostępnili ścisłe wytyczne odnośnie ogólnego stanu uczestników wydarzenia. Otóż na akcję należy przyjść pod wpływem alkoholu. Organizatorze zastrzegają sobie prawo sprawdzenia tego przy pomocy alkomatu. Osoby nie będące w stanie wskazującym mogą nie zostać dopuszczone do udziału w imprezie. Warto przy tym pamiętać, aby nie popaść w przesadę – w końcu uczestników czeka jeszcze kilka kieliszków pomiędzy poszczególnymi odczytami.

Pierwsza z trzech akcji składających się na „Triathlon imienia Charlesa Bukowskiego” odbędzie się w środę 4 września w warszawskiej Ćmie Barowej przy ul. Nowogrodzkiej 11. Start: 20:00.

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia