banner ad

Toruń: spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem kończy pierwszą rundę wydarzeń w ramach festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

8 czerwca 2022

Pierwsza runda wydarzeń w ramach festiwalu literackiego Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze dobiega końca. W czwartek 9 czerwca w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu z czytelnikami spotka się Ryszard Ćwirlej.

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to projekt, w ramach którego co miesiąc w Toruniu odbywają się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami kryminałów, a także inne wydarzenia. Festiwal zwieńczy jesienią gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.

Do tej pory w Książnicy Kopernikańskiej gościli: Katarzyna Bonda (na inauguracji projektu), Robert Małecki i Katarzyna Puzyńska. Teraz przyszedł czas na Ryszarda Ćwirleja, który jest przewodniczącym jury wspomnianej wyżej nagrody. Spotkanie z autorem odbędzie się 9 czerwca w Książnicy Kopernikańskiej. Początek rozmowy o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ryszard Ćwirlej (@cwirlej_krymi)

Ryszard Ćwirlej to dziennikarz, pisarz i wykładowca akademicki. W latach 1996-1997 pracował w TVP Katowice, a od 1997 do 2010 roku w poznańskim oddziale TVP, gdzie m.in. był szefem redakcji „Teleskopu” i wydawcą ogólnopolskiego programu reporterskiego „Telekurier”. W roku 2010 został członkiem zarządu do spraw programowych poznańskiego Radia Merkury. Odszedł z rozgłośni w 2015 roku. Wykłada na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przede wszystkim jednak jest znany jako pisarz – autor powieści kryminalnych, twórca nowego gatunku literackiego – powieści neomilicyjnej. Ma na koncie trzy serie kryminalne: cykl PRL-owski „milicyjny”, przedwojenny „policyjny” i współczesny. Jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Kryminalnej Piły i Złotego Pocisku.

Festiwal Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze organizują Książnica Kopernikańska oraz Fundacja Kult Kultury. W drugiej turze, po wakacjach, w Toruniu odbędą się spotkania z Maciejem Siembiedą (15 września), Martą Matyszczak (20 października) i Wojciechem Chmielarzem (26 listopada).

Festiwal odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia