Targi Książki w Białymstoku zostały odwołane. Powód: niepewna sytuacja związana z epidemią koronawirusa

9 września 2021

Fundacja Sąsiedzi, która organizuje Targi Książki w Białymstoku, zdecydowała się odwołać tegoroczną edycję wydarzenia zaplanowaną na październik. To już drugi rok z rzędu, kiedy targi się nie odbędą.

„Z uwagi na rosnące zagrożenie związane z rozwojem i rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz niepewną sytuacją, co do możliwości oraz warunków organizowania wydarzeń w październiku 2021 roku, w trosce o bezpieczeństwo wydawców i czytelników, podjęliśmy decyzję o odwołaniu 9. Targów Książki w Białymstoku” – napisano w komunikacie.

Na decyzję organizatorów wpływ mogły mieć prognozy Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którymi już do końca września liczba zakażeń koronawirusem ma wzrosnąć do 1000 dziennie. Wprawdzie premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że aktualnie rząd nie ma w planach wprowadzenia kolejnej ogólnokrajowej kwarantanny, to jednak z badania Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że 65 procent firm i 55 procent dorosłych Polaków spodziewa się czwartej fali pandemii i wynikających z niej obostrzeń. Przezornością wykazali się organizatorzy Warszawskich Targów Książki, którzy tegoroczną edycję imprezy przygotowali w połowie września w wersji plenerowej, co okazało się najbezpieczniejszym posunięciem.

„Jest nam niezmiernie przykro, że kolejny raz, sytuacja zmusza nas do przełożenia imprezy. Brakuje nam was, atmosfery targowej i wiemy, że wielu czytelników tęskni za spotkaniami z autorami i wydawcami. Będziemy czekali na was w kwietniu 2022 roku. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli ogłosić przyszłoroczny termin targów, na które z niecierpliwością czekamy” – podała Fundacja Sąsiedzi.

Organizatorzy Targów Książki w Białymstoku informują, że zwrot wszystkich wpłaconych pieniędzy za tegoroczną edycję imprezy nastąpi do końca września.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia