banner ad

Targi Książki w Białymstoku przełożone na jesień. Festiwalowy cykl spotkań online szykuje za to Książnica Podlaska

9 lutego 2021

Fundacja Sąsiedzi poinformowała, że Targi Książki w Białymstoku i towarzyszący im festiwal literacki „Na pograniczu kultur” nie odbędą się wiosną, jak początkowo planowano, lecz jesienią. Przyczyną przesunięcia terminu jest epidemia koronawirusa.

Obydwa wydarzenia początkowo miały odbyć się w dniach 23-25 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku. Sytuacja epidemiczna zmusiła jednak organizatorów do zmiany planów.

„Już teraz wiemy, że w tym terminie targi oraz festiwal nie odbędą się. Przenosimy je na przełom września i października. O szczegółach poinformujemy Was w najbliższym czasie, kiedy tylko sfinalizujemy umowy z partnerami naszych targów” – pisze w komunikacje Fundacja Sąsiedzi.

W 2020 roku Fundacja Sąsiedzi dwukrotnie próbowała zorganizować białostockie Targi Książki, najpierw w kwietniu, a potem w październiku. Terminy zbiegały się jednak z dwiema falami pandemii, przez co trzeba było ostatecznie odwołać imprezę, mimo że wszystkie miejsca dla wystawców zostały zarezerwowane. Miejmy nadzieję, że jesień 2021 roku okaże się bardziej sprzyjającą porą i czytelnicy z województwa podlaskiego będą wreszcie mogli spotkać się z autorami i wydawcami.

Do tego czasu atrakcje w formie online zapewni Książnica Podlaska w Białymstoku, która organizuje festiwal literacki „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. Od 10 lutego do 1 czerwca na fanpage’u tej instytucji na Facebooku odbędą się spotkania autorskie, warsztaty, koncerty, debata i Turniej Jednego Wiersza.

„Staraliśmy się przygotować atrakcyjny program, skierowany do odbiorców w różnym wieku i mających różne zainteresowania. Coś dla siebie znajdą na pewno miłośnicy komiksu, reportażu, poezji, ale też dobrej muzyki, ponieważ czekają nas dwa koncerty: znanego białostockiego rapera Ciry oraz grupy artystycznej Spider Demon Massacre. Nowością będzie debata poświęcona temu jak dziennikarstwo splata się z literaturą, z udziałem Miłki Malzahn, Piotra Brysacza i Marcina Tomkiela” – informuje Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia