Stephen King przyjeżdża do Europy. Odwiedzi Francję i Niemcy

12 września 2013

Stephen King w Europie
Taka okazja może się już nie powtórzyć! Amerykański król grozy oficjalnie potwierdził, że w połowie listopada przyjedzie do Europy. W ramach wizyty pisarz odwiedzi Francję i Niemcy. Polscy wielbiciele Stephena Kinga jeszcze nigdy nie mieli sposobności, aby wziąć udziału w spotkaniu z pisarzem tak blisko naszego kraju.

W ramach promocji swojej najnowszej książki „Doktor Sen” King spotka się z czytelnikami na kilku zaplanowanych wydarzeniach w obu krajach. Francuski wydawca książki, oficyna Albin Michel, przygotowuje dwa osobne spotkania w Paryżu. Pierwsze odbędzie się w środę 13 listopada. Szczegóły odnośnie lokalizacji zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Natomiast 16 listopada o 20.30 King pojawi się w słynnym paryskim kinie Grand Rex, gdzie będzie przemawiał, czytał fragmenty nowej książki i odpowiadał na pytania. Podczas spotkania nie będzie możliwości otrzymania osobistej dedykacji od pisarza. Wśród publiczności rozlosowane zostanie 100 podpisanych już wcześniej egzemplarzy powieści „Doktor Sen”. Bilet na spotkanie kosztuje 30 euro. Wszelkie aktualności na temat wizyty pisarza we Francji umieszczane będą regularnie na tym profilu na Facebooku.

W Niemczech King odwiedzi dwa miasta: Monachium i Hamburg. 19 listopada pisarz będzie gościem odbywającego się w Monachium Krimifestival (cena biletów to 25 euro, więcej informacji tutaj), dzień później pojawi się w Hamburgu podczas festiwalu literackiego Harbour Front (bilety w cenie od 14 do 29 Euro do nabycia tutaj). Podczas żadnego z tych wydarzeń autor prawdopodobnie nie będzie podpisywał książek. Z oficjalnych doniesień wynika, że przebieg spotkań będzie wyglądał podobnie, jak we Francji, włącznie z możliwością wylosowania egzemplarzy powieści z autografem.

Doktor SenPierwsze oficjalne wizyty we Francji i Niemczech odbędą się z okazji premiery najnowszej powieści Kinga, „Doktor Sen”, która jest sequelem kultowego „Lśnienia”. Pamiętacie małego chłopca, który wraz z rodzicami spędził zimę uwięziony w odludnym hotelu Panorama? W powieści „Doktor Sen” jest on już dorosłym mężczyzną, borykającym się z alkoholizmem i przemocą, który odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire. Tam pracuje w domu opieki, gdzie zachowana z dzieciństwa resztka „lśnienia” pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar, najjaśniejsze „lśnienie”, jakie w życiu widział, budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o duszę dziewczyny. Powieść ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w dniu światowej premiery. Do soboty 14 września możecie jeszcze wziąć udział w naszym konkursie, w którym są do wygrania egzemplarze książki.

fot. Stephanie Lawton

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia