Spotkanie z sekretarzem Sławomira Mrożka w 85. rocznicę urodzin pisarza

25 czerwca 2015

Mrozek-Pawel-Chara
29 czerwca ? czyli dokładnie w 85. rocznicę urodzin Sławomira Mrożka ? w auli Business Link w Warszawie odbędzie się spotkanie z Pawłem Charą, osobistym sekretarzem pisarza, które przeprowadzi Jarosław Kuźniar. Organizatorzy mają do rozdania 100 bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie.

Dzieła Sławomira Mrożka są znane na całym świecie, ale o nim samym wiadomo niewiele, bo pisarz bardzo chronił swoją prywatność. Bliżej miał szansę poznać go Paweł Chara, fotograf i podróżnik, który był też jego osobistym sekretarzem. Dlatego między innymi o autorze „Tanga”, ale również o swoich pasjach opowie on podczas kolejnego wywiadu z cyklu „goforworld.com live”.

Paweł Chara przez ostatnie dwa lata życia Sławomira Mrożka miał wyjątkową okazję towarzyszyć mu jako osobisty sekretarz. Mieszkał z mistrzem w Nicei, obserwował go przy pracy i dokumentował jego codzienność w ramach specjalnego projektu „Mrożek. Życie warte jest życia”. Ten uznany fotograf związany między innymi z China National Geographic Traveler jest też podróżnikiem. „Paweł w czasie swoich wypraw odkrywa i uwiecznia na zdjęciach miejsca, których nie znajdziemy na turystycznych mapach. To bardzo bliskie mi podejście, bo właśnie o takich rejonach opowiadamy i do takich zakątków wyruszamy z goforworld.com. Tematów do rozmowy z pewnością więc nie zabraknie” ? mówi Jarosław Kuźniar.

Chara jest również jednym z wykładowców Akademii Nikona, stworzonej w ramach projektu edukacyjnego przez firmę Nikon Polska z myślą zarówno o amatorach, jak i profesjonalistach, którzy chcą skorzystać z wiedzy znanych fotografów. „Podróże i fotografia to dwa wyjątkowo często przenikające się obszary. Dlatego chcemy wzajemnie dzielić się swoim doświadczeniem i realizować wspólne projekty podczas naszych następnych wypraw. Wywiad z Pawłem Charą to też zapowiedź dłuższej współpracy goforworld.com i marki Nikon” ? zapowiada Kuźniar.

29 czerwca o godz. 18.00 w auli Business Link Paweł Chara będzie gościem kolejnego odcinka cyklu „goforworld.com live”, podczas którego opowie między innymi o czasie spędzonym w towarzystwie Sławomira Mrożka, a także o swoich podróżach i recepcie na dobrą fotografię. By wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy przesłać wiadomość na adres: biuro@goforworld.com, w tytule podając swoje imię i nazwisko ? bezpłatne wejściówki czekają na 100 pierwszych osób. Rozmowę będzie też można śledzić na żywo online w serwisie goforworld.com oraz kanałach social media.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia