Spotkanie z Pawłem Huelle w Poznaniu

25 lutego 2014

Huelle - Poznań - 2014
W środę 26 lutego w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w ramach cyklu „Klucze do wyobraźni” odbędzie się spotkanie z Pawłem Huelle. W rozmowie wezmą udział krytycy Jerzy Jarzębski i Paweł Próchniak. Moderatorem spotkania będzie Piotr Śliwiński.

„Klucze do wyobraźni” to cykl spotkań z wybitnymi współczesnymi polskimi pisarzami oraz znakomitymi krytykami, którego kuratorem jest prof. Piotr Śliwiński. Każde ze spotkań składa się z debaty krytyków o twórczości autora, która przechodzić będzie w rozmowę z głównym gościem, ta zaś ? w klasyczny wieczór autorski (lekturę tekstów). Organizatorom zależy na takim sposobie mówienia o literaturze, z którego wyłoni się różnorodny i niezdawkowy portret danego pisarza.

Bohaterem najbliższego spotkania będzie Paweł Huelle ? prozaik, poeta, scenarzysta i dramaturg, autor 10 tomów wielokrotnie nagradzanych i tłumaczonych. Zadebiutował w 1987 roku powieścią „Weiser Dawidek”, okrzykniętą „książką dziesięciolecia”, „arcydziełem”, „zwycięstwem literatury”. W tym roku ukazała się długo oczekiwana powieść „Śpiewaj ogrody” (Znak), w której Huelle powraca do swojego ulubionego bohatera ? starego Gdańska.

Spotkanie odbędzie się w środę 26 lutego o godz. 18.00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Wstęp wolny.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia