banner ad

Spotkania z autorami, premiery i nowości oraz projekty w przestrzeni miejskiej. Rusza wiosenna edycja Targów Książki Empiku

17 maja 2023

Kilkudziesięciu autorów z kraju i ze świata, tysiące książek z autografami i setki ofert czekają na czytelników podczas Targów Książki Empiku, które rozpoczynają się w środę 17 mają i potrwają do końca miesiąca. To już siódma edycja tego wydarzenia.

Toshikazu Kawaguchi, Zeruya Shalev, Aleksander Kwaśniewski i Aleksander Kaczorowski, Katarzyna Grochola, Maciej Stuhr, Marek Krajewski, Maciej Marcisz, Wojciech Chmielarz czy Justyna Suchecka – to tylko niektórzy spośród gości, którzy przyjęli zaproszenie na majowe Targi Książki Empiku. Przez dwa tygodnie czytelnicy będą mogli codziennie spotkać online autorów premier i nowości literackich.

Program podzielono na trzy „sceny”: na Głównej pojawią się najpopularniejsi polscy autorzy literatury obyczajowej, kryminałów i poradników. Scena Apostrof oddana zostanie w ręce twórców literatury pięknej i non-fiction. Natomiast w odpowiedzi na silny trend literatury młodzieżowej odbędą się też spotkania na scenie Young Adult.

„Już od dłuższego czasu widoczny jest prawdziwy rozkwit literatury young adult – w zestawieniach bestsellerów królują książki o nastoletnich bohaterach. Wzrost zainteresowania literaturą kierowaną do młodzieży potwierdzają również dane Biblioteki Narodowej – odsetek czytelników wśród badanych w wieku 15-18 lat wzrósł w 2022 roku do 72%, czyli o 12 punktów procentowych więcej niż rok wcześniej” – tłumaczy swoją decyzję Empik.

Program Targów zwieńczy Gala Nagród Best Audio Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać. „Nagrody Best Audio Empik Go są wyróżnieniem dla twórców audio, którzy na orbicie zmieniającego się świata pozostawali dotychczas niezauważeni. Świat zaczął słuchać i nie ma już od tego odwrotu. Każdym z nas kieruje inna motywacja, kiedy sięgamy po seriale, słuchowiska, podcasty czy audiobooki, ale jedno jest pewne – audioprodukcje to ważny kawałek współczesnej kultury i codziennego życia. Jako Empik Go chcemy, by został on zauważony i doceniony” – komentuje Martyna Ziębińska-Górska z Empik Go..

Targi Książki Empiku to także okazja, aby uzupełnić biblioteczkę o najgorętsze premierowe tytuły. Zarówno online, jak i stacjonarnie w salonach Empik na odwiedzających czekają setki atrakcyjnych ofert od 130 wydawnictw. Na Empik.com obowiązuje 10 złotych rabatu przy zakupie książek za minimum 100 złotych, a w salonach -60% na drugi tańszy tytuł z wybranej oferty. W blisko 30 sklepach w największych miastach można ponadto kupić egzemplarze książek z autografami autorów premierowych tytułów – np. Marcina Mellera, Katarzyny Puzyńskiej, Łukasza Orbitowskiego, Pauliny Świst, Grahama Mastertona, Katarzyny Bondy czy Marcina Prokopa. Z kolei widzowie kilkunastu spotkań online upolują na Empik.com książki z limitowanej puli z podpisami gości – np. Macieja Stuhra, Weroniki Anny Marczak czy Marty Łabęckiej.

Wszystkie spotkania są tłumaczone na polski język migowy i transmitowane na Facebooku i YouTube Empiku, a spotkania sceny Young Adult dodatkowo na TikToku.

Podczas wiosennej edycji Targów Książki Empiku na czytelników czekają też dwa projekty w przestrzeni miejskiej. Tym razem do świata realnego przeniesiono twórczość najpopularniejszych pisarek young adult.

Katarzyna Barlińska, Natalia Fromuth, Monika Rutka, Marta Łabęcka i Monika Marszałek opanują 26 maja przestrzeń specjalnie zaaranżowanej na ten cel kamienicy w centrum Warszawy (Samo Centrum Wszechświata, ul. Chłodna 29). Każda z nich będzie miała tam kawałek swojego świata oddającego wyjątkowość i charakter jej twórczości. Uczestnicy w towarzystwie przewodników będą w niewielkich grupach przemieszczać się po budynku, odwiedzając po kolei każdą z autorek. To będzie szansa na spędzenie chwili z ulubioną pisarką, na zadanie nurtujących pytań, zdobycie autografu czy zrobienie sobie wspólnego zdjęcia. Ostatnie bilety na wydarzenie dostępne są na stronie Going.

„Rodzina Monet” autorstwa Weroniki Anny Marczak od miesięcy nie opuszcza zestawienia najchętniej kupowanych tytułów. Z okazji premiery trzeciego tomu „Perełka. Rodzina Monet. Tom 3. Część 1” fanki będą mogły dosłownie wejść do świata głównej bohaterki – Hailie Monet. Wszystko za sprawą pokoju w Pasażu Wiecha w Warszawie. Instalacja jest dostępna dla zwiedzających od środy 17 maja od godziny 16:00. O tej porze wystartuje także sesja autografów z udziałem Weroniki Anny Marczak. To niejedyna okazja, aby spotkać autorkę w ramach Targów Książki Empiku – pisarka powróci do pokoju Hailie w sobotę, 27 maja, o godz. 12:00. Na miejscu będzie można kupić wszystkie części „Rodziny Monet”. Każdy będzie mógł wejść do pokoju, usiąść przy biurku czy na łóżku swojej ulubionej bohaterki, a także zrobić sobie zdjęcie lub nakręcić filmik we wnętrzu.

Poniżej prezentujemy pełen program Targów Książki Empiku:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia