banner ad

Spotkania z autorami i ponad 100 wystawców. Zbliżają się Jesienne Targi Książki w Warszawie

8 września 2022

W dniach od 15 do 18 września w Warszawie odbędą się Jesienne Targi Książki. W programie wydarzenia przewidziano spotkania z autorami, ciekawą ofertę książek przygotowaną przez ponad 100 wystawców oraz wiele atrakcji.

Jak informuje organizator, Jesienne Targi Książki są rozbudowaną kontynuacją Plenerów Literackich w Warszawie, organizowanych w Ogrodzie Saskim w roku 2020 i 2021. Impreza ma być połączeniem festiwalu literackiego z częścią targową. W czasie czterech dni nie zabraknie spotkań literackich, dyskusji, spotkań edukacyjnych, warsztatów i atrakcji dla dzieci. Obecni będą wydawcy literatury pięknej, kryminałów, literatury faktu, książki młodzieżowej i dziecięcej oraz komiksów. Targi będą również miejscem ogłoszenia i wręczenia nagród i wyróżnień środowiskowych.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w atrakcyjnym i lubianym przez mieszkańców stolicy i turystów miejscu. Każdego dnia latem odpoczywają tam setki osób, leżakując na trawniku otoczonym fontannami lub w ocienionych alejach z grabowych boskietów zachowanych jeszcze z czasów przedwojennych. Stoiska wystawców usytuowane zostaną w Arkadach Kubickiego oraz w namiotach, po obu stronach centralnej części ogrodu. W samym środku zbudowana zostanie scena do spotkań autorskich. Kolejne miejsca do spotkań i innych wydarzeń programowych zlokalizowane zostaną wewnątrz Zamku Królewskiego.

Na targowych scenach gościć będą lubiani i znani autorzy. Z czytelnikami spotkają się m.in. Oksana Zabużko, prof. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, Jacek Hugo-Bader, Justyna Suchecka, Małgorzata Oliwia Sobczak, Igor Brejdygant, Julia Łapińska, Karolina Głogowska, Magda Stachula, Marta Kisiel, Alek Rogoziński, Katarzyna Berenika Miszczuk czy Jacek Galiński. Rozmowy poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Marta Korycka i Justyna Dżbik-Kluge.

Swoją różnorodną ofertę przedstawi w Warszawie ponad 100 wystawców, m.in.: Wydawnictwo W.A.B., Agora, Vesper, Dwie Siostry, Centrala, Copernicus Center Press, Insignis Media, Mandioca, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Planeta Komiksów, Scream Comics, Sonia Draga, Timof Comics, Lira, Mięta czy Replika. A w księgarni Świat Książki dostępne będą wybrane publikacje z oferty m.in. wydawnictw: Olesiejuk, Świat Książki, Bellona, Bukowy Las, Fabryka Słów, Albatros, Powergraph, Czerwone i Czarne oraz Mag.

Organizatorem Jesiennych Targów Książki jest Fundacja Historia i Kultura. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny. Szczegółowy program znaleźć można na stronie fundacji.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia