Spotkania promujące „Delikatny mechanizm” Burroughsa i monografię pisarza pióra Rafała Księżyka

9 listopada 2013

Burroughs - spotkania listopad grudzień 2013
W najbliższym miesiącu w Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Lublinie odbędą się spotkania z udziałem Rafała Księżyka, autora pierwszej polskiej monografii Williama S. Burroughsa „23 cięcia dla Williama S. Burroughsa” oraz Mateusza Janiszewskiego tłumacza „Delikatnego mechanizmu”, czyli pierwszego polskiego przekładu „Soft Machine”.

W trakcie spotkań Rafał Księżyk i Mateusz Janiszewski będą rozmawiać o życiu i pisarstwie Williama S. Burroughsa. Rozmowy uzupełni pokaz krótkich filmów dokumentalnych poświęconych Burroughsowi i wywiadów z pisarzem.

Terminarz spotkań przedstawia się następująco:

11 listopada ? Kraków
Galeria Pauza w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ul. Rajska 12, godz. 19.00

12 listopada – Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/ 40, godz. 19.00

28 listopada – Warszawa
Czuły Barbarzyńca, ul. Dobra 31, godz. 19.00

10 grudnia – Lublin
Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

Na każdym ze spotkań będzie można nabyć w promocyjnych cenach książki „23 cięcia dla Williama S. Burroughsa”, „Delikatny mechanizm” oraz „Nagi lunch”.

William S. Burroughs – ostatni artysta XX wieku, który stawką swej sztuki uczynił nieśmiertelność. Pierwszy artysta XXI wieku, który uczył, jak sobie radzić z chaosem kultury i opresją kontroli. Autor „Ćpuna” i „Nagiego lunchu”. Człowiek, który konsekwentnie się rozpraszał, a równocześnie pracował nad procedurami mającymi trzymać go w ryzach. Kondycję ludzką puentował wezwaniem: „Jedyna szansa to mutować!”. I szukał dróg ucieczki z czasu w przestrzeń. Jego dzieło stało się wirusem kulturowych przemian. Inspirowało Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca, Iggy?ego Popa i Davida Bowie, Laurie Anderson i Patti Smith, Davida Cronenberga i Jima Jarmusha, Williama Gibsona i Alana Moore?a.

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia