„Spotkajmy się online” w rzeszowskiej bibliotece – wirtualne rozmowy z Jakubem Małeckim, Marcinem Wrońskim i Witoldem Szabłowskim

2 września 2020

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje cykl „Spotkajmy się online”, w ramach którego odbywają się wirtualne rozmowy na żywo z aktywnym udziałem czytelników. We wrześniu gośćmi będą Jakub Małecki, Marcin Wroński i Witold Szabłowski. Na spotkania obowiązuje bezpłatna rejestracja.

Jakub Małecki – pisarz i tłumacz, autor m.in. bestsellerowych powieści „Dygot”, „Błędy”, „Rdza”, szykuje na połowę września premierę nowej książki noszącej tytuł „Saturnin”. To właśnie ona będzie stanowiła główny temat rozmowy. Pisarz zagości w domach czytelników 2 września o godz. 18:00.

Natomiast 8 września o swojej biblioteczce, pracy pisarskiej i inspiracjach czytelniczych opowie Marcin Wroński – twórca licznych opowiadań oraz cyklu kryminałów retro z komisarzem „Zygą” Maciejewskim.

25 września to z kolei dzień literatury faktu i czas na spotkanie z Witoldem Szabłowskim – dziennikarzem i reportażystą specjalizującym się w tematyce bliskowschodniej, autorem książek „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji”, „Jak nakarmić dyktatora?” czy „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia”.

Spotkania realizowane będą za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Rejestracja wymaga podania imienia i adresu e-mail na stronie: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.pl (nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania). Zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe potwierdzenie i przypomnienie o spotkaniu wraz z aktywnym linkiem – wejściówką na wybrane spotkanie. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania – do wyczerpania limitu uczestników. Każde ze spotkań będzie tłumaczone na język migowy.

Nagrania poprzednich wirtualnych spotkań – z Michałem Rusinkiem, Jakubem Żulczykiem, Mariuszem Szczygłem i Alkiem Rogozińskim – dostępne są na profilu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w serwisie YouTube.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia