banner ad

Sebastian Frąckiewicz – trasa promująca „Wyjście z getta”

9 czerwca 2012


W najbliższym miesiącu Sebastian Frąckiewicz, autor „Wyjścia z getta. Rozmów o kulturze komiksowej w Polsce”, odwiedzi kilka większych miast, gdzie promował będzie swoją książkę.

Dlaczego komiks w Polsce ma tak słabą pozycję, dlaczego jest marginalizowany na tle innych dziedzin kultury, czemu nie może liczyć na dofinansowanie, nie zbudował instytucji, dlaczego akurat w tym punkcie nie dogoniliśmy Europy?

Na te i inne pytania odpowiedź znaleźć można w książce Frąckiewicza, zbierającej 13 obszernych rozmów z praktykami, teoretykami i ludźmi ?spoza? branży komiksowej w Polsce.

3 czerwca w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbyło się pierwsze z serii spotkań z autorem. W najbliższych tygodniach zaplanowane są cztery kolejne: w Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Gdańsku. Szczegółowe informacje poniżej:

12 czerwca
Poznań, Kluboksięgarnia Głośna, godzina 18:00, dyskusja z Sebastianem Frąckiewiczem, prowadzenie: Maciej Gierszewski z „Kolorowych Zeszytów”

16 czerwca
Katowice, Rondo Sztuki, dyskusja z Sebastianem Frąckiewiczem

23 czerwca
Kraków, MOCAK, panel dyskusyjny: Jakub Woynarowski i Sebastian Frąckiewicz

1 lipca
Gdańsk, Bałtycki Festiwal Komiksu, panel dyskusyjny

Sebastian Frąckiewicz to jeden z nielicznych dziennikarzy kulturalnych i krytyków, którzy piszą o komiksach w prasie wysokonakładowej. Od 2007 do 2012 roku prowadził dział z recenzjami komiksowymi w „Przekroju”. Wcześniej współpracował przez kilka lat z „Lampą”. Publikował także na łamach „Newsweeka”, „Filmu”, „Aktivista” oraz na portalach Filmweb.pl oraz Dwutygodnik.com. Obecnie pisze dla „Tygodnika Powszechnego”, magazynu „Take me” i dla „Polityki”. W serwisie internetowym „Polityki” prowadzi blog „Outline” poświęcony komiksowi i opowiadaniu obrazem (www.komiks.blog.polityka.pl). Jest to jak dotąd jedyny blog o tematyce komiksowej na stronie polskich tygodników opinii.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia