Rozpoczęły się 4. Targi Książki w Katowicach „Czytanie jest modne!”

21 listopada 2014

targi-katowice-2014
W piątek 21 listopada w Katowicach rozpoczęła się 4. edycja Targów Książki „Czytanie jest modne!”. Wydarzenie to na trzy dni przemieni Halę Widowiskowo-Sportową „Spodek” w miejsce dyskusji o książkach, zabawy z książką, rozmów poważniejszych i tych nieco mniej poważnych o literaturze i jej znaczeniu w rozwoju, kształceniu, doświadczaniu świata.

Jak co roku program imprezy będzie obfitował w spotkania autorskie, warsztaty, szkolenia i panele dyskusyjne. Dla miłośników literatury fantastycznej Śląski Klub Fantastyki przygotował spotkania z Andrzejem Pilipiukiem, Anetą Jadowską, Jakubem Ćwiekiem, Krzysztofem Piskorskim, Anną Kańtoch i Robertem Wegnerem. Wielbiciele kryminałów będą mogli wziąć udział w rozmowie z Marcinem Melonem, autorem „Komisorza Hanusika”, pierwszej powieści kryminalnej napisanej w całości po Śląsku, oraz ze Zbigniewem Białasem, autorem „Kronik sosnowieckich” („Korzeniec”, „Puder i pył”).

Nie zabraknie też interesujących paneli dyskusyjnych. Autorzy fantastyki zdradzą, jak pisać o nieludziach. Blogerzy będą zastanawiać się, czy na blogach książkowych chcemy czytać tylko o książkach, a także jak zachęcić czytelników do polemiki w komentarzach. Zaś bibliotekarze (i nie tylko) z zaciekawieniem wysłuchają wykładu Aleksandry Sidło o futurystycznej wizji książek, bibliotek i archiwów w świecie „Gwiezdnych Wojen” George’a Lucasa.

Podczas targów ruszy też wielka wymiana książek. Odbędzie się ona w myśl zasady: ile przynosisz, tyle wynosisz. Książki można wymieniać w dwóch kategoriach (2000-2007 i 2008-2014). Wymianie podlega beletrystyka dla dorosłych i starszej młodzieży.

Bilety w cenie 7 zł/normalny, 5 zł/ulgowy, 3 zł/grupowy, 15 zł/rodzinny będą do kupienia przed targami. Wstęp wolny obowiązuje dzieci poniżej 7 roku życia, bibliotekarzy i blogerów książkowych.

Godziny otwarcia:
piątek, 21 listopada 2014 r. – 10:00 – 18:00
sobota, 22 listopada 2014 r. – 10:00 – 18:00
niedziela, 23 listopada 2014 r. – 10:00 – 17:00

Tegoroczna edycja Targów Książki w Katowicach odbywa się pod patronatem Booklips.pl. Szczegółowy program imprezy możecie znaleźć na stronie organizatora.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia