Richard Zimler w Warszawie i Poznaniu

7 listopada 2011


W listopadzie do Polski przybędzie amerykański pisarz Richard Zimler, autor mrocznej powieści kryminalnej „Anagramy z Warszawy”.

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaplanowało spotkania pisarza z czytelnikami w dwóch miastach – Warszawie i Poznaniu.

Warszawskie spotkanie odbędzie się w czwartek 17 listopada o godzinie 19.00 w Traffic Club na ulicy Brackiej 25. W Poznaniu będzie się można zobaczyć z autorem o godzinie 12.00 w księgarni Zysk i S-ka na ulicy Wielkiej 10 oraz o godzinie 17.00 w księgarni Bookarest, w Starym Browarze na ulicy Półwiejskiej 42.

Wizyta pisarza będzie się wiązała z promocją wydanej w październiku na naszym rynku powieści kryminalnej noir „Anagramy z Warszawy”.

Historia rozgrywa się w warszawskim getcie. Jesień 1940. Hitlerowcy izolują 400.000 Żydów na niewielkim obszarze polskiej stolicy, tworząc wyspę odciętą od świata zewnętrznego. Erick Cohen, starszy wiekiem psychiatra, musi przeprowadzić się do niewielkiego mieszkanka, zajmowanego przez swoją siostrzenicę i ukochanego siostrzeńca, dziewięcioletniego Adama. Pewnego zimowego dnia Adam znika. Nazajutrz jego zwłoki zostają odnalezione w kolczastym drucie otaczającym getto. Chłopcu ucięto nogę, a w ustach ma kawałek linki. Kiedy niedługo potem zostaje odnalezione ciało dziewczynki bez jednej dłoni, zaczyna rodzić się podejrzenie, które wprost nie mieści się w głowie ? oto jakiś żydowski odszczepieniec zwabia dzieci w pułapkę. Chcąc schwytać mordercę, Eryk musi porzucić wszystko, co jeszcze mu zostało, i zapuścić się w najgroźniejsze zakątki Warszawy pod niemiecką okupacją? (więcej o książce)

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia